(Zdroj: Herminapress.cz ) 26x FOTO

Novoměstský hrnec smíchu - Bohdalová: Prezidenta zrušili, tak jsem patron, ale i to ráda beru!

 

PRAHA – Herečka Jiřina Bohdalová se stane patronkou 36. ročníku festivalu české filmové a televizní komedie, Novoměstský hrnec smíchu, který proběhne od 8. do 14. června jako tradičně v Novém Městě nad Metují. Ještě loni mohla být prezidentkou, ale jak uvedl člen odborné poroty, režisér a scénárista Zdeněk Zelenka, prezidentů máme všude dost, a tak aby nebylo přeprezidentováno rozhodli se pro změnu.

„Co se dá dělat. Prezident by se mi líbil, ale změna je život a budu patronkou. Díky za důvěru. Je to pro mne čest. Dneska se zábava dostala jaksi mimo hrací sílu a na ní se místo veselých příběhů a vtipných situací, odehrávají drsné reality, při nichž tuhne krev. A přitom se říká, že humor je lék, který má lidem pomáhat, potěšit je a pobavit. Věřím, že v Novém Městě takové léky a tedy i filmy budou,“ nechala se slyšet Bohdalová.

Poprvé se v odborné porotě objeví herečka Tereza Brodská. „Zkušeností moc nemám, byla jsem jednou v porotě na zlínském festivalu, teď to bude tedy podruhé. Legraci mám ráda, a proto jsem s chutí tuhle funkci přijala a věřím, že se nejen já při projekcích zasměji,“ uvedla Tereza.

Zlí jazykové tvrdí, že úsměv klauna na hrnci smíchu byl vytvořen podle Zdeňka Zelenky. „Jestli jsem stál modelem? Jo určitě, je to přesně můj úsměv a i ty uši vytvořil umělec téměř podle mých,“ se smíchem osvětlil Zelenka a pak už vážněji dodal, že na festivalu bude promítnuto 10 celovečerních a šest televizních filmů a rozdělena bude celkem desítka cen

14. 6. 2014 00:02 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.