Miroslav Donutil ztvární hlavní roli v novém seriálu Doktor Martin. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Nový lékařský seriál: Miroslav Donutil jako svérázný doktor z hor!

Nový šestnáctidílný seriál Doktor Martin zařadí do podzimního vysílání Česká televize. Seriál z lékařského prostředí, který je inspirován scénářem britského seriálu Doc Martin, představil na festivalu v Karlových Varech Miroslav Donutil (64), který se objeví v hlavní roli.

Děj seriálu vypráví příběh uznávaného pražského chirurga Martina Elingera, který přijíždí do malé vesničky Protějov v Beskydech, aby se stal místním obvodním lékařem. Zde se musí vymanit ze stínu svého zesnulého předchůdce, ale také se vyrovnat s místními obyvateli a životem na venkově.

Herec Miroslav Donutil prozradil, že se nejenže učí odborné termíny, ale dokonce se i přiučuje základním lékařským úkonům! „Když to jde, je tam odborník, lékař, který ty zásadní věci za mě udělá. Dělá to sice denně, ale před kamerou má problém, to potom musím nastoupit já. Ale je to stejně dřina, vlastně dost věcí musím udělat sám, už jsem takhle třeba v jednom díle klukovi v sanitce operoval slezinu,“ pochlubil se Donutil.

Beskydy, kde seriál vzniká, si už stihl zamilovat. „Místní nás přijali skvěle, nosí nám koštovat slivovičku. A když ochutnáte od jednoho, musíte i od druhého, abyste nikoho neurazili. Takhle to postupuje celý den, panáčky přibývají a potom už se mi mírně motá jazyk,“ popisuje svůj natáčecí den herec a slibuje, že v seriálu dojde i na milostné avantýry.

Kromě Miroslava Donutila diváci na obrazovkách uvidí Jitku Čvančarovou, Janu Štěpánkovou, Milana Kňažka či Emílii Vašáryovou.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

6. 7. 2015 12:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.