Jan Kříž, Petr Kutheil (Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Nový muzikál na obzoru. Čerstvý držitel Thálie kvůli němu nechodil na konkurzy

Dvojnásobnému držiteli Ceny Thálie za muzikál, Janu Křížovi se splnil sen. Zahraje si, v alternaci s Přemyslem Pálkem, hlavní roli v chystané slavné broadwayské muzikálové komedii s největšími hity, které zpíval Elvis Presley – Srdcový král. Premiéra proběhne 21. září v Divadle Kalich a režijně se na ní podílí Šimon Caban.

„Kdo by neznal Elvise, samozřejmě i já mám hrozně rád jeho písničky a strašně moc jsem toužil si v tomhle představení zahrát a zazpívat. Kvůli němu jsem nechodil na konkurzy do jiných muzikálů, protože právě tenhle byl pro mě Top. Vyšlo to a je to paráda. Už teď si pobrukuji jeho písničky. Zajímavé pro diváky bude určitě i to, že na rozdíl od jiných zemí, kde se tenhle kus hrál nebo hraje, budeme zpívat jen česky. Už aby to bylo,“ prozradil v muzeu Grévin Honza Kříž, kde se nechal nejen vyfotit s kolegy z chystaného muzikálu, ale zapózoval i se svým voskovým idolem Elvisem Presleyem.

Do scénáře Srdcového krále se vešlo celkem 24 Presleyho největších pecek včetně Love Me Tender, Heartbreak Hotel, Jailhouse Rock nebo A Little Less Conversation.

„Muzikál jsem viděl v létě 2005 na Broadwayi. Jako obdivovatel Elvise to prostě byla nutnost, jen jsem netušil, kdo by v Čechách mohl hrát hlavní roli Chada. Když jsem uvidět a uslyšel na jevišti Honzu Kříže, věděl jsem, že se tenhle muzikál u nás dělat dá,“ řekl překladatel díla Adam Novák. A o čem že Srdcový král je?

„Pro mě je o tom, že každému je dopřána chvíle, kdy má říct svému milému, že ho miluje. Kdo to prošvihne nebo není schopen se vyslovit, tak má prostě smůlu. A víc neřeknu. Přijďte a uvidíte. Určitě to nebude nuda, naopak,“ uvedl Šimon Caban.

Kromě Honzy Kříže a Přemysla Pálka se v muzikálu objeví např. i Petr Vondráček, Zbyněk Fric, Petra Tenorová, Petra Kostková, Genny Ciatti, Petr Kutheil, Roman Tomeš a řada dalších.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

30. 3. 2016 12:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.