(Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

O čem se v noci zdává malíři Kristianu Kodetovi?

Jako každoročně tráví malíř Kristián Kodet letní měsíce doma, v Čechách. Mimo toho, že posedí se svými přáteli a navštíví známé kavárničky a vinárny, chystá také výstavu svých obrazů.

„Chystám teď velkou výstavu v Mimoni, což je neuvěřitelné, protože já tam v životě nebyl. Ale v Mimoni mají krásné, velké muzeum a 3. června je tam vernisáž. Stále ještě pracuji a tak uvidíte moje nové obrazy,“ sdělil Kristián Kodet, který příští rok oslaví 70. narozenin. A jak jinak, než opět výstavou!

„Připravuji na příští rok opravdu velkou výstavu v Nové radnici na Karlově náměstí. Otvírám ji 17. července 2018, což je den mých narozenin a bude trvat celé léto,“ prozradil své plány na příští rok uznávaná malíř.

„Pro mě bude tato expozice ohlédnutím nazpátek. Už teď si na výstavu půjčuji obrazy od majitelů, kterým jsem je v minulosti prodal. A zjišťuji, že bych si je nejraději nechal pro sebe. Ale to nemohu, ono si je přece koupili a hlavně zaplatili,“ smál se Kristián Kodet.

Malíř často vzpomíná na svého bratra, herce Jiřího Kodeta. Podařilo se mu ho dostat někdy do svých obrazů?

„Docela často na něj myslím, ale do obrazů se mi nikdy nedostal. Často se mi o něm poslední dobou zdá. Tuhle se mi zdálo…., ale to vám ani nemohu říci,“ ukončil hovor s šibalským úsměvem Kristián Kodet. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

24. 5. 2017 08:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.