(Zdroj: Herminapress.cz ) 13x FOTO

O Vánocích vás doma navštíví Jitka Čvančarová, ale i Lída Baarová nebo Baron Prášil

Herečka Jitka Čvančarová tvrdí, že miluje pohádkové příběhy. Jak říká, u ní doma jsou na denním pořádku, protože je čte i vypráví dceři na dobrou noc.  Neumí si prý představit člověka, který je nemá rád.  A když dostane nabídku zahrát si v nějaké pohádce bere to jako radost a odměnu. A jednu takovou radost udělala sobě a připravila spolu s kolegy i divákům České televize na Vánoce.

„Je to tak a jsem moc ráda, že budu v příběhu Slíbená princezna, který byl natočen na motivy lidového vyprávění, které kdysi zpracoval Karel Jaromír Erben a publikoval pod názvem Zlatovláska, hrát královnu. Ovšem nečekejte tu Zlatovlásku, kterou dobře znáte. Pohádka je obohacena o napínavé i humorné prvky a řadu triků a mě se to pojetí pana režiséra Ivana Pokorného hodně zamlouvalo a věřím, že stejný pocit budou mít při sledování malí i velcí diváci,“ uvedla Jitka na tiskové konferenci ČT k chystaným Vánočním pořadům.

Spolu s ní hraje ve zmíněném příběhu i princezna Radost, neboli Marta Dancingerová. „Já jsem taková netradiční princezna. Mám v příběhu jedenáct sester a jsem taková trošku ulítlá. Prostě jako ve skutečnosti,“ nechala se slyšet Marta, která v lednu čeká potomka a jak přiznala už teď sleduje a studuje pohádkovou literaturu, aby byla připravena na čtecí maminkovské povinnosti.

Kromě Slíbené princezny se na obrazovkách objeví i další tři premiérové pohádky, kterými budou Pravý rytíř, Zázračný nos a ve znakovém jazyce natočený Nepovedený čert. To zdaleka není všechno. Do vysílání se chystají i osvědčené příběhy např. Dešťová víla, Peklo s princeznou, Dvanáct měsíčků, Čert ví proč.

Kromě pohádek nabídne ČT i filmové premiéry např. Lídu Baarovou, Domácí péči, nebo „zrestaurovaného Barona Prášila, samozřejmě i zahraniční filmy, hudební pořady, dokumenty atd. atd.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

4. 11. 2016 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.