(Zdroj: Film Dcera )

Obrovský úspěch! Studentský snímek Dcera bude bojovat o Oscara

Americká Akademie filmového umění a věd nominované filmy ve všech 24 soutěžních kategoriích, ze kterých vzejde dne 9. února v průběhu slavnostního večera v Dolby Theatre v Los Angeles vždy jeden vítěz. Animované loutkové drama s názvem Dcera, které vytvořila Daria Kashcheeva, studentka Katedry animované tvorby FAMU, a které vzniklo v koprodukci se společností MAUR film, postoupilo mezi pět finalistů v kategorii Best Animated Short Film (Nejlepší animovaný krátký film). Dcera je tak jediným českým animovaným filmem, který se za posledních několik dekád probojoval do finále o Oscara. 

Ve svém bakalářském loutkovém filmu Dcera experimentuje režisérka Daria Kashcheeva s pohybem kamery a zkoumá téma vztahu mezi otcem a dcerou. Daria Kashcheeva zvolila pro svůj film naprosto unikátní výtvarnou formu, kdy pomocí ruční kamery, což je u loutkového filmu novátorská technika, docílila velmi realistických záběrů. Při tvorbě se inspirovala autorskými filmy Larse Von Triera či bratrů Luca a Jean-Pierra Dardennových. Film je kompletně ručně zpracovaný bez digitálních triků. I to je důvodem, proč si získal již tolik uznání kritiků i publika po celém světě a objevil se v mnoha predikcích filmových odborníků na animaci jako žhavý kandidát na cenu Oscar.

„Naše Dcera je snem každého rodiče. Je k světu, daří se jí skvěle a rodičům dělá jen radost. A při pomyšlení, že vyrostla ze skromných poměrů, se sebevědomě vydala brzy do světa. Navíc její duchovní maminka je skvělý člověk a filmař, který je zase radostí každého producenta. Daria přivedla na svět mimořádný film. Jsem šťastný, že jsem mohl být při tom a už teď se těším na nový film, který s námi Daria začíná připravovat,“ vysvětluje Martin Vandas, producent společnosti MAUR film. „A v neposlední řadě musím vedle nejbližších spolupracovníků střihače Alexandra Kashcheeva a Zuzany Roháčové z Katedry produkce FAMU vyzdvihnout systematickou a cílevědomou podporu Státního fondu kinematografie, který pod vedením Heleny Bezděk Fraňkové hledá cestu, jak vracet český film i českou animaci do důstojného mezinárodního kontextu,“ dodal Vandas.

FAMU vyzdvihnout systematickou a cílevědomou podporu Státního fondu kinematografie, který pod vedením Heleny Bezděk Fraňkové hledá cestu, jak vracet český film i českou animaci do důstojného mezinárodního kontextu,“ dodal Vandas.

O víkendu byla uzavřena distribuční smlouva a Dceru bude zastupovat renomovaná francouzská distribuční společnost Miyu Distribution

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

 

 

14. 1. 2020 15:30 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.