You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

O.Brzobohatý Gregor složil pro film písničky ve stylu 60. let. Inspiroval ho Karel Gott

Před nedávnem vstoupil do kin snímek Krycí jméno Holec, který nabízí napínavý příběh, vycházející ze skutečných událostí Pražského jara a srpnové okupace roku 1968, jejíž výročí jsme si nedávno připomněli.

Film velmi věrně zachovává dobovou stylizaci ve výtvarném pojetí, kostýmech nebo hudbě. Autorem hudby k filmu je Ondřej Brzobohatý Gregor, který ve filmu rovněž hraje populárního zpěváka Oskara. Pro tuto postavu složil také dvě písničky ve stylu 60. let. 

„Byla to krásná výzva,“ říká herec a muzikant Ondřej Brzobohatý Gregor. „Na semaforských písních jsem jako kluk vyrůstal, jelikož rodiče byli velkými fanoušky této doby, co se hudebního vkusu týče. Navzdory politickým omezením to bylo skutečně velmi plodné období populární hudby a československá tvorba byla, na rozdíl od následujících dvaceti let, tehdy na vrcholu. Zkusil jsem se duševně přenést v čase a alespoň se přiblížit autorům jakými byli takoví mistři jako Šlitr, Hála nebo Jiří Malásek,“ vysvětlil muzikant, který se nechal inspirovat i hity Karla Gotta. 

„Je pravda, že jsem často čerpal z hitů Karla Gotta, dokonce jsem potom při interpretaci těchto mých písní použil nebo spíš imitoval i několik jeho typických výrazových prostředků, ale byl bych velice nerad, kdyby ve výsledku mou postavu Oskara díky tomu někdo bral jako Gottovu karikaturu nebo snad parafrázi. Postava je zcela smyšlená, stejně tak, jako písně, které zpívá,“ upozornil Ondřej Brzobohatý Gregor.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

29. 8. 2016 18:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.