You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Očekávaný film Dannyho Boylea T2 Trainspotting vstupuje do kin již tento čtvrtek. Podívejte se na nový trailer

Více jak 20 let uplynulo od uvedení prvního dílu Trainspotting. Oscarový režisér Danny Boyle znovu spojil své síly s původním hereckým týmem slavného snímku z roku 1996.

Kde jsme Trainspotting opustili? Čtveřice dlouholetých přátel/společníků/zahořklých nepřátel se společně vydala do Londýna, aby zde prodali pokoutně získanou tašku plnou heroinu. Zatímco ostatní spí, odplíží se Mark Renton s veškerým ziskem: s 16 tisíci liber v hotovosti. Odchází a na nikoho a na nic se neohlíží. Čtyři tisíce liber zanechá ve skříňce v úschovně pro Spuda. Jedná se o milé gesto, ale z pohledu jeho příjemce, muže s víceméně nepřemožitelnou závislostí na heroinu, se jedná o gesto velmi dvojsečné. Sick Boy, který se pocity loajality nikdy příliš neznepokojoval, je na Rentona naštvaný, ale současně mu příšerně závidí. Pokud se někdo z nich dopustil zrady, měl by to být právě on. Proklíná svou sentimentální slabost a sní o pomstě. Frank Begbie strávil většinu svého dospělého života jako oživlý ruční granát. Renton z něj právě vytrhl pojistku. Jeho hněv je možná sebedestruktivní, ale je celkem jisté, že nebude jeho jedinou obětí.

„Od premiéry prvního filmu nyní uplynulo 21 let a obecně platí, že po 20 letech byste už rozhodně pokračování nějakého filmu točit neměli!“ prohlašuje Boyle. „To zdržení nebylo výslovně plánované – o natočení pokračování jsme diskutovali už celé roky. Ale svým způsobem se vlastně jedná o jeden z důvodů, proč má tenhle film právo na existenci. Když se podíváte na to, jak naši herci vypadali před 20 lety a jak vypadají nyní, je to velice drsné srovnání. Před deseti lety takové srovnání nebylo tak extrémní, herci vypadali skoro stejně. Dělal jsem si z nich legraci, že určitě spotřebují spousty pleťových krémů! Ale 20 let je dlouhá doba a je to poznat. Kluci se dokázali skvěle vypořádat s tím, jak teď vypadají a že budou neustále porovnáváni s tím, jak vypadali tenkrát. Je to upřímné. Nestyděli se za to, jací jsou nyní, a právě o tom tenhle film je.“

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

15. 2. 2017 18:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.