(Zdroj: Herminapress.cz ) 24x FOTO

Oceněný Gott o bojkotovaných cenách TýTý: Horší než zákaz je nezájem!

Letošní ceny TýTý byly ve znamení bojkotu TV Nova, která všem svým tvářím zatrhla účast na akci. Do Vinohradského divadla si tak ceny přišly převzít jen tváře České televize a Primy. Šušká se navíc, že ceny TýTý byly letos naposledy a chystá se úplně nový formát soutěže. Přítomným celebritám z toho šla hlava kolem, byly v šoku a ptaly se, jak je možné v demokratickém státě někomu něco zakazovat.

„Legrační, směšný. Né, ono je to roztomilý! Když se na to člověk dívá, tak je to roztomilý. Jsou to ukřivděný... já nevim. Mě to připadá legrační, komický, jak jinak to nazvat,“vykřikovala šokovaně Jana Štěpánková, když se o zákazu, který vydala TV Nova dozvěděla.

Karel Gott, který si letos odnesl třicáté první zrcátko, se o aféře také dozvěděl chvíli před přenosem. „Jsem v šoku, že ti, kteří letos mohli získat ocenění, sem nepřišli. To je velká škoda,“ míní Karel a myslí si, že horší než zákaz je úplný nezájem. „Naše generace si zákazy ještě pořád pamatuje. Dneska sice v podstatě zákazy nejsou, ale je jiná špatná věc. Úplný nezájem. Tím vás totálně potopí. Nic se nestalo, ale přestane o vás být zájem. Když vás zakážou, tak se snažíte bojovat a vést dialog. Ale když je ticho, když vytvoříte desku a najednou je ticho a nikdo se o ní nedozví, tak to je horší,“ říká Gott a otec Lucie Vondráčkové, který za dceru přebíral cenu, jen pokyvoval souhlasně hlavou.

„Je z toho cítit nějaká konkurenční neshoda, nelíbí se mi to. Navíc není fér, když si televize uzurpuje právo na nějakého herce nebo zpěváka a on pak nemůže vystupovat jinde,“ míní Vondráček. Lucie přiletět nemohla kvůli vysokému stupni těhotenství. „Má za dva měsíce rodit, v červnu. My za ní do Kanady nelétáme, zatím nám to časově nevyšlo. Používáme Skype. Ale ono je to docela hezký, člověk se na něco může těšit a taky nemusí mít všecko hned,“ míní Vondráček.

Josef Klíma, který si také už po několikáté převzal zrcátko, připouští, že o své výhře věděl dopředu. „Já jsem dneska žádnou konkurenci v publicistice od Novy nepostrádal. Nova teď publicistiku de facto nemá. Takže i kdyby se Nova dnes zúčastnila, já bych stejně vyhrál,“ říká Klíma neskromně.

Celá situace se dotkla také moderátora Karla Šípa, které moderoval TýTý po několikáté. „Ještě není o ničem rozhodnuto, takže já tuhle situaci nemůžu hodnotit. Prostě se ty televize tady nedokázaly na ničem shodnout.Vlastně mi do toho nic není a nevidím do toho. Byl jsem jen požádán Českou televizí, abych to dnes moderoval,“ dával nakonec Šíp od aféry ruce pryč.

Nutno dodat, že některé tváře Novy se odradit nenechaly a našly si nějaké záchytné argumenty, proč se na galavečeru objevit. Dana Morávková například jen doprovázela manžela, a nechyběly ani Hana Maciuchová nebo Zlata Adamovská.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

12. 4. 2015 08:42 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.