(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Od vody na stříbrné plátno - Vavřinec Hradílek bude hvězdou filmu Tenkrát v ráji

Nebývá zvykem, aby se vrcholový sportovec stal i filmovou star. Kajakář, mistr světa a stříbrný medailista z olympiády v Londýně, Vavřinec Hradílek, je velkou výjimkou. Zahraje si hlavní roli v chystaném filmu režiséra Jordana Zafranoviče Tenkrát v ráji, jehož první klapka padne po letošních prázdninách.

„Velmi dobře se znám s autorem scénáře a stejnojmenné knihy Josefem Urbanem. Oba máme rádi vodu a také tu nezbytnou sportovní dávku adrenalinu. Když jsme o filmu mluvili a nabídl mi tu roli, zpočátku jsem do toho jít nechtěl, nejsem herec, i když mne přesvědčoval, že na to mám. Až když jsem si přečetl celý příběh řekl jsem ano. Šance zahrát si legendárního horolezce Josku Smitka v příběhu o lásce, přátelství, svobodě ve zlých časech, v období třicátých let a okupace, mě zaujala nebo spíš doslova chytla. Jdu do toho,“ řekl na křtu již zmíněné knížky Josefa Urbana Tenkrát v ráji Hradílek.

„Víte, objevuje se u nás hodně takových pseudohrdinů, ale ti opravdoví, jakým byl Joska Smitka upadají neprávem do zapomnění. Proto jsem tuhle knížku a scénář pro film dal dohromady. A proč jsem chtěl, aby hlavního hrdinu hrál právě Vavřinec Hradílek? Jednak je to kamarád, ale hlavně proto, že on je díky píli, poctivosti a charakteru tím pravým pro tuhle postavu,“ vysvětlil spisovatel a scénárista Josef Urban.

V hlavních rolích se kromě Hradílka představí Vica Kerekes a Karel Roden, hudbu k filmu Tenkrát v ráji složila Radůza.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

7. 5. 2015 10:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.