You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Podívejte se na český trailer ke snímku Viktor Frankenstein. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

Odhalte původ monstra: Je tu nový Frankenstein, vědcova asistenta hraje Daniel Radcliffe

Oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. A právě o tom druhém vypráví příběh odehrávající se ve století, kdy se čerstvě probuzená věda, nové technologie a tradiční víra a náboženství sbližují, aby změnily zákony, jimiž se řídí život a smrt.

Radikální vědec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) mají společnou vizi o uměle stvořeném životě, který může změnit svět. Viktorovi se však výsledky jejich práce vymknou kontrole, a dokonce hrozí, že se dostanou do rukou lidem, kteří s nimi budou chtít uspokojit své mocenské choutky. Zatímco Frankenstein chce ve vynalézání pokračovat bez ohledu na možné následky, Igor si uvědomuje, k jakým hrůzným koncům mohou vést. Jedině on může zachránit Viktora před sebou samým a svět před smrtelně nebezpečným monstrózním stvořením.

I když děj snímku vychází z klasické knižní předlohy Frankenstein spisovatelky Mary Shelley, takže se můžete těšit na tajemné hrady, viktoriánské laboratoře, hrozivé bouře a nezbytné blesky, jeho tvůrci se rozhodli pro velmi originální přístup. Hlavním hrdinou totiž není ani oživlé monstrum či šílený vědec, ale právě znetvořený sluha Igor, který dosud vždy zůstával skromně v pozadí.

"S vědou a novými technologiemi vždy byl a je spojen strach, že se dostaneme do bodu, kdy už nad věcmi ztratíme kontrolu, a o tom vypráví náš film. Je o dvou mužích rozhodujících se, zda překročit tuto hranici. A jak se zachovají, když to nastane," popisuje filmový příběh Daniel Radcliffe (26), představitel někdejších snímků s Harrym Potterem.

Americký horor Viktor Frankenstein má dnes premiéru v českých kinech.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 11. 2015 15:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.