Dvě krasavice vedle sebe. Sabina Laurinová pokřtila knihu Soví příběh. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Okouzlení Sabiny Laurinové nádhernou sovou: Chce si ji snad pořídit domů?

Ještě než herečka Sabina Laurinová (43) pokřtila knížku Kamily Ulčové Soví příběh, stihla se skamarádit s opravdovou živou sovou, kterou na křest přinesl chovatel.

„Já jsem hrála v mnoha pohádkách a příbězích pro děti, a tak i proto jsem s chutí přijala kmotrovskou roli téhle knižní novinky. Nemám příliš ráda moderní dětskou literaturu, myslím si, že v jednoduchosti je krása a síla. Ty klasické pohádky a příběhy takové jsou a navíc jsou i nadčasové a věčné,“ řekla Laurinová.

Její dvě dcery, jak doplnila, čtou velice rády a hodně.

„Když jim dám knížku, tak je to pro ně opravdu dárek a neohrnují nad ní nos. To zdědily asi po mně, já jsem jako holka také ráda dostávala a pak hltala knížky. Je to smysluplná záliba, která každému něco dá,“ dodala Sabina. 

Autorka Kamila Ulčová vystudovala herectví, její učitelkou byla i Jitka Smutná, kterou si rovněž pozvala na křest, působila i v televizi a knížku si napsala, ilustrovala a vydala sama jako svůj literární debut. Dalšími kmotry byli mj. Pavel Šporcl, Míša Kuklová, Lucie Křížková a Lucie Zedníčková s dcerou. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

16. 10. 2015 08:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.