(Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Oldřich Kaiser s partnerkou Dášou Vokatou na premiéře v Národním divadle: Šel jsem náhodou kolem!

Na premiéře opery Rudá Marie, která vznikla podle rozhlasového pořadu o rodince Tlučhořových, nemohli chybět autoři této předlohy. Jiří Lábus i Oldřich Kaiser dorazili, povzbudili herce a z představení měli radost. I přes to Oldřich Kaiser zarytě tvrdil, že v divadle je náhodou, že šel zrovna kolem. Náhodou s sebou vzal i svoji partnerku Dášu Vokatou.

„No na to, že jsem šel zrovna náhodou kolem, tak jsem trefil docela dobrý představení! Náhoda, že jsem měl zrovna kravatu a sako,“ vyprávěl Kaiser.

Z toho, že jejich rozhlasová hra dostala operní kabátek ale radost má. „Je to hezký, když se tadleta úžasná píčovina dostane na scénu Národního divadla. Je to vlastně vrchol recese,“ míní Kaiser, přesto to nepokládá za svůj úspěch. „Teď je to tisícátý díl a završení je, že se to celé odehrává na scéně Národního divadla. Satisfakce? Pro Tlučhořovy, nikoli pro mě. Je to jejich oslava a do toho já se vůbec nemíchám,“ dává Kaiser od Rudé Marie ruce pryč.

„Mám radost, že se Tlučhořovi dostali až na tohle výsluní. Není tam jediná kladná postava, všechno jsou to všiváci a lumpové. Občas teda mívají záchvěvy lidskosti a dobrých mravů, ale aniž by si to uvědomovali, tak strašně škodí,“ popisuje Kaiser hlavní hrdiny. „No a teď, když se to dostalo na scénu Národního divadla, tak je to oslava všech těchto existencí. A jsem z toho nadšenej! Čím hůř, tím líp,“ opakuje hlavní moto této opery. Navíc připouští, že by mohlo vzniknout pokračování. „Nic podobného už nebude. Beru to jako završení, dál už nelze. Možná na Hrad, tam by to šlo. Uvidíme, co ta ovarová hlava tam,“ přemítal Kaiser po představení zamyšleně.

Operní ztvárnění rozhlasových her se líbilo také Jiřímu Lábusovi. „Pěvecky i herecky výborný! Tady se popírá, že se říká, že operní zpěváci nejsou herci. A velmi dobře tam zapadl Matěj Ruppert. Měl těžký zpívání a hezky to zvládnul,“ vyzdvihl Lábus zpěváka Rupperta, kterého si oblíbil. Kaiser s Lábusem se po premiéře v prostorách Nové scény dobře bavili a přijímali gratulace od starých kamarádů.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

10. 5. 2015 09:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.