(Zdroj: Herminapress.cz ) 38x FOTO

Olga Matušková: Třetí kniha už nebude! - Český Bestseller

PRAHA – Říká se sice, do třetice všeho dobrého, ale v případě Olgy Matuškové to prý rozhodně platit nebude.

„Napsali jsme spolu s manželem Waldou dvě knížky - Tisíc mil, těch tisíc mil a vloni vyšla biografie Waldemar a Olga, Zákulisí našeho života a tou jsem s literární činností skončila. Definitivně,“ kategoricky řekla Matušková, která přijela se synem Waldíkem na pražský veletrh Svět knihy, kde včera proběhlo předávání ocenění za nejprodávanější novinky loňského roku. A jelikož zmíněná vzpomínková knížka byla nominována v kategorii biografií mezi pět nejprodávanějších nemohli na slavnosti chybět.

„Je to strašně velká čest. Když jsem se dozvěděla, že knížka patří mezi nejprodávanější byla jsem překvapená. Překvapená ale i z toho, kolik stále má Walda fanoušků. Nominace mne opravdu zaskočila, nečekala jsem to a o to jsem šťastnější,“ svěřila se Olga.

Překvapena, zaskočena a šťastná byla o pár chvil později ještě víc. Biografie Waldemar a Olga, Zákulisí našeho života totiž ve své kategorii vyhrála. „Děkuji všem, kdo se na knížce podíleli, děkuji synovi, že skvěle zvládl její grafickou úpravu a hlavně děkuji tobě Waldo, že jsi byl a já mohla být s tebou,“ s dojetím v hlase a slzou na krajíčku dodala Olga Matušková.

Hlavní cenu Český bestseller za loňský rok a sošku Olbrama Zboubka získal již potřetí Zdeněk Svěrák, tentokrát za knihu Po strništi bos, který se ovšem na předávání omluvil. Dorazil ale Michal Viewegh. Ten vyhrál v kategorii audioknihy. Jeho Mráz přichází z Hradu skvěle načetl herec Jiří Dvořák.

29. 5. 2014 23:17 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.