(Zdroj: Herminapress.cz ) 14x FOTO

Olmer věští synovi filmařskou budoucnost, ten utíká do Francie dělat politiku!

Na premiéru filmu Bony a klid 2 přivedl režisér Vít Olmer celou svoji rodinu. Ve společnosti se kromě manželky Simony Chytrové ukázal také jejich syn Vít. Ten studuje politické vědy ve Francii, ale podílel se také coby asistent režie na natáčení.

„Syn je rozumný, nepotatil se a film nedělá. Ale stejně si myslím, že časem, až dozraje, tak se k filmu vrátí. Otázkou je, zda v Čechách nebo ve Francii,“ věští mu budoucnost táta.

Vít prozradil, že momentálně studuje na Erasmu v Bologni a jeho francouzská přítelkyně je v Istanbulu.

„Máme to trochu komplikované. Nejraději bych pracoval ve Francii ve veřejném sektoru, ve státní správě. Vracet se neplánuju. Dělám ve Francii velice dobrou školu a mám tam daleko lepší šance se uplatnit,“ říká Olmer mladší. Jeho máma, Simona Chytrová, jeho slova potvrzuje.

„Má rád umění a vidí v něm ty propady způsobené politickou situací. Navštěvoval Francouzské lyceum od devíti let, takže jeho první řečí je francouzština. Má možnost se vrátit, ale když si tam sežene práci, bude to pro něj lepší. Navíc jeho přítelkyně je francouzska,“ dodává Chytrová a na syna se pochvalně usmívá.

Chytrová měla ve filmu na starosti kostýmy, ale střihla si i malou roli. Říká, že více ji baví práce za kamerou.

„Když se podíváte na současnou módu, pořád se opakuje. Retro z osmdesátých let se vrací. Takže jsem to propojila postavou Romana Skamene tím jeho kloboučkem. Kuba na to pěkně navazuje,“ říká Chytrová. Práce s manželem prý jen utužuje jejich vztah.

„Práce nás spojuje, nabíjí nás energií. Na druhou stranu je tam nevýhoda, že když se něco pokazí, máme špatnou náladu oba.“

Olmer její slova potvrzuje, bere to jako výhodu. Filmy se prý v Čechách musejí točit rychle, protože nejsou peníze.

„Film je jako droga, musíte se nabudit a dvacet hodin denně na tom dělat. Ty natáčecí dny jsou jako smršť. Jedeme v tom společně. Do toho se s někým hádat a nebýt na stejné lodi, to by byl konec,“ říká režisér.

30. 5. 2014 05:35 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.