(Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Ondřej Sokol: Goťák ze mne nebude!

Všeuměl“ Ondřej Sokol má před sebou další výzvu. V poslední době režíroval a současně hrál ve filmu Krásno, teď se chystá rovněž coby režisér a herec na představení hry Davida Mameta Americký bizon v Činoherním klubu, ale nedávno byl „jen“ režisérem muzikálu Evita ve Studiu DVA. Když už v prvních dvou případech měl či má na svědomí dvojrole, nechystá se své příznivce v dohledné době obloudit nejen režií a hereckým umem, ale i zpěvem v muzikálu?

„No samozřejmě, proč ne? ,Beru hodiny zpěvu. Goťák sice ze mně nebude, ale beru to vážně a  makám na sobě. V dohledné době to ale určitě nebude, spíš v té nedohledné,“ s úsměvem informoval Ondřej.

Teď momentálně má ovšem jiné starosti. V pondělí osmnáctého května bude na jevišti Činoherního klubu uvedeno již zmíněné komediální drama Americký bizon. Nejde o úplnou novinku. Na zdejších prknech měl premiéru před devíti lety a hrál se tři roky. A kdopak že to byl tehdy režisérem? No přece také Sokol. „Říká se, dvakrát nevstoupíš do stejně řeky. Já jsem to v tomto případě porušil, ale velmi rád. Už při přípravě první inscenace jsem měl pocit, že jsme úplně nevyužili potenciál té hry, která je ve všech směrech výjimečná a zajímavá a nabízí tolik možností výkladu, že prostě pokusit se o nové inscenování bylo velikým lákadlem. Proto jsem do toho znovu šel. Americký bizon bude mít i naprosto jiné řešení scény, novou hudbu, kostýmy a masky,“ vysvětlil Ondřej.

A noví budou i herci. V prvním uvedení hrál Dona Dubrowa Petr Nárožný, teď Martin Finger, Waltera Colea měl v „popisu práce“ Michal Pavlata, nově se objeví pan režisér, tedy Ondřej Sokol a Boba před lety ztvárnil Marek Taclík, nyní Václav Šanda.

 Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

17. 5. 2015 09:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.