(Zdroj: Herminapress.cz ) 20x FOTO

Ondřej Sokol: Hledal jsem hledal, až mne dostal K.Š.E. F.T.

Na dotaz, co pro něj znamená letní dovolená nedokázal moc přesvědčivě odpovědět. Letos si totiž žádnou neužil, ale jak řekl, vůbec nelituje. Červenec a srpen odepsal, protože chystal pro Činoherní klub novinku – současnou hru britské autorky Sarah Page K.Š.E. F.T., která bude mít na zdejších „prknech“ premiéru už tuto sobotu. Prostě dovolenou si nedovolil, anžto se tak rád a s chutí rozhodl. Kdo? Režisér podepsaný pod chystaným představením - Ondřej Sokol.

„Nebylo, co řešit. Zkoušení nás bavilo, a jestli svítilo slunce a byl pařák, všechno nám bylo jedno. Víte, já jsem si tuhle hru vybral. Dlouho jsem hledal moderní, současnou inscenaci a musím přiznat, že v některých okamžicích jsem si trošku zoufal. Pročetl jsem řadu her s výbornou první polovinou, ovšem ta druhá, která přivede diváky do finále, byla úplně pitomá. Prostě děs. A pak se usmálo štěstí a narazil jsem na tohle parádní dílo. Je to podle mě výtečný kus, hodně nezvyklý, a to byl ten důvod, proč jsem se do jeho režie pustil,“ svěřil se na tiskové konferenci v „Činoheráku“ Ondřej, který je s tímhle divadlem propojen dvacet let.

K.Š.E.F.T. je vpodstatě příběhem o citlivých tématech jakými jsou sex, vztahy, předsudky, prostituce, mentální poruchy nebo i láska. „Je drsný, vtipný a jak bylo řečeno dost netradiční. Jde v něm o nejniternější lidské bolesti a strasti, postihuje křehkost, nechybí v něm ani úsměv a naděje. A to se mi na něm líbilo. A proč jsem si sám v tomhle díle nezahrál? Jednoduše řečen, o tom jsem opravdu ani neuvažoval. Tady na tomhle jevišti jsem ztvárnil řadu rolí, ale momentálně jsem šťastný, že jsem K.Š.E. F.T. dělal jen za režijním pultíkem,“ s úsměvem dodal Ondřej Sokol, který do příběhu obsadil Lucii Žáčkovou, Václava Šandu, Martina Fingera a Sandru Černodrinskou.

Krásnou vsuvkou do tiskové konference byla chvíle, kdy Ondřej Sokol věnoval svůj honorář neziskové organizaci Nautis, zabývající se službami lidem s autismem. „Občas se stanou hezky věci. Třeba, když Ondřej Sokol věnuje svůj honorář ve prospěch lidí s autismem. Za všechny děkuji,“ uvedla Linda Skarlandtová, která Nautis zastupovala.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz

5. 9. 2019 10:00 Autor: VSy
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.