Herec Ondřej Vetchý se ocitl v nelehké roli porotce. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Ondřej Vetchý rozhodoval o milionu! Kdo peníze dostal?

Už druhým rokem Fond Magnesia GO ve spolupráci s iniciátorem a ambasadorem projektu Ondřejem Vetchým (53) finančně podporuje mladé sportovce. Letos si rozdělilo milion korun šest talentovaných reprezentantů.

„Přihlásilo se nebo bylo přihlášeno mnoho nadějných sportovců, a to rozhodování o finalistech zabralo spoustu času a bylo nesmírně těžké. Současně je to ale i velice dobrá zpráva pro veřejnost, že pokud si tihle mladí nezpackají život, nezraní se a vydrží u sportu, tak nás čeká na sportovních kolbištích krásná budoucnost, protože máme obrovskou základnu vynikajících sportovců,“ říká herec a náruživý sportovec Ondřej Vetchý.

O konkrétním rozdělení finanční částky mezi mladé sportovce pak rozhodovalo umístění v internetovém hlasování.

První místo a 350 000 korun získala plavkyně Barbora Mišendová, druhý skončil rychlolezec Jan Kříž, který si odnesl o sto tisíc méně, a na pomyslném bronzovém stupínku se umístila cyklistka Barbora Průdková, jejíž finanční odměna čítá 150 000 korun. Ovšem ani tři zbývající sportovci neodešli s prázdnou.

„Sport je jedna z věcí, která vyprofilovává charakter. Odvaha, osobní odpovědnost, když to bolí, tak na bolest nehledět, když to nejde, tak přidat, to jsou věci, které člověka vedou k tomu, aby byl odolnější, resistentnější, aby se pokoušel hrát fair play. Proto je podobná podpora mladých talentů velice důležitá,“ vysvětluje Vetchý,
proč juniorským reprezentantům pomáhá

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

24. 6. 2015 17:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.