Jaroslava Kretschmerová, Jan Maxián, Andrea Kalivodová (Zdroj: Herminapress.cz ) 21x FOTO

Operní diva pobavila diváky: Nejsem vypasená, jsem jen těhotná! Slyšel to i Jaromír Hanzlík

Slavnostní premiéru filmu Božská Florence  a křest stejnojmenné knihy mohli zhlédnout diváci v pražském kině Lucerna. Herci Jan Maxián a Jaroslava Kretschmerová, kteří si „příběh o nejhorší zpěvačce všech dob“ zahráli na jevišti v divadelní hře Je úchvatná, popřáli knize i filmu hodně spokojených čtenářů a diváků.

Trojici kmotrů doplnila operní diva Andrea Kalivodová, která šokovala hlediště zásadním oznámením.

„Moc mě těší, že se mohu s vámi podělit o svou radost. Nejsem tak vykrmená, ale jsem na konci 4. měsíce těhotenství,“ poukázala Andrea na své lehce se vzdouvající bříško.

„Na premiéru a i na knížku se hodně těším, protože je to příběh o milovnici hudby a zpěvu, který se skutečně stal,“ řekla Andrea Kalivodová a zazpívala ukázku z opery Carmen, ve které už 14. září bude účinkovat.

Florence Foster Jenkins, "nejhorší zpěvačka všech dob", byla žena, která se tolik toužila stát operní pěvkyní, že to nakonec dokázala i přesto, že neměla snad ani kapku hudebního sluchu a zpívala falešně. Navzdory tomu, na závěr své kariéry vyprodala slavnou newyorskou Carnegie Hall, sklidila tam obrovské ovace a krátce nato zemřela šťastná a spokojená. 

Její příběh inspiroval filamře a pod vedením režiséra Stephena Frearse byl natočen film s Meryl Streepovou, Hugh Grantem a Simonem Helbergem v hlavní roli. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

25. 8. 2016 10:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.