(Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Operní pěvec Adam Plachetka odtajňuje hvězdné hosty svého megakoncertu! Koho v O2 areně uvidíte?

Operní pěvec Adam Plachetka, který momentálně zkouší v newyorské Metropolitní opeře, oznamuje další jedinečné hosty na koncertu Bez mantinelů. Mimořádná hudební událost se v O2 areně uskuteční 16. ledna 2020 od 20 hodin. K řadě již oznámených hostů přibyla další dvě zvučná jména – Leoš Mareš a Ondřej Gregor Brzobohatý. 

Adam Plachetka je první český operní pěvec, který se rozhodl uspořádat koncert v největší multifunkční hale v Česku. Pražská O2 arena opakovaně hostila zahraniční operní hvězdy, jako je Andrea Bocelli nebo José Carreras. Česká operní osobnost zde bude mít svůj velký koncert úplně poprvé. Krom klasické hudby návštěvníci uslyší také jazz, pop či muzikálové melodie. Mezi odtajněnými hosty je Jan Smigmator, Kateřina Kněžíková, Dagmar Pecková i Eva Pilarová.

U zrodu myšlenky velkého koncertu stál Leoš Mareš, který si pozval Adama Plachetku na svůj loňský koncert v O2 areně. Tam slavil obrovský úspěch během minutového vystoupení. Plachetkovo podání Nessun Dorma patřilo k vrcholům večera. A tehdy se zrodila myšlenka na první vlastní koncert. „Bez Leoše by celý tenhle projekt nevznikl, takže jsem se pochopitelně snažil, aby se ho mohl zúčastnit i osobně. Jsem rád, že se nám daří občas se vzájemně na akcích navštěvovat. Lepšího moderátora pro tuhle příležitost si neumím představit,“ řekl Adam Plachetka.

V premiéře zazní nová skladba Ondřeje Gregora BrzobohatéhoI když pracovně se spolu ještě nepotkali, Adam Plachetka si s Ondřejem Gregorem Brzobohatým kápli do noty a hned z toho vznikla nová skladba, kterou oblíbený skladatel, muzikant a herec v jedné osobě složil přímo pro tuto příležitost. „S Ondrou jsem se setkal jen díky koncertu v O2 areně, ale padli jsme si do noty a moc se těším, že publiku představíme novou písničku, která je koncertu Bez mantinelů nejen jak šitá na tělo, ale doopravdy šitá na tělo,“ uvedl Adam Plachetka. 

„Adam je jednou z nejvýraznějších osobností nejen na naší operní scéně, takže i proto mě pozvání na jeho koncert víc než těší. Abych pravdu řekl, rozumíme si hodně lidsky, a to hlavně co se týče smyslu pro humor. A právě v tomhle duchu bude znít naše zbrusu nová píseň, kterou jsem pro tuto příležitost napsal. Ale mrzí mě, že je Adam tolik zaneprázdněn, jinak by byl i on hostem na mém velkém koncertě Brzobohatý&Friends se symfoňákem v prosinci v Praze,“ řekl Ondřej Gregor Brzobohatý.

Nyní má za sebou Adam Plachetka účinkování v Chicagu v roli Figara v Lazebníku sevillském a čeká ho role Hraběte Almaviva ve Figarově svatbě v newyorské Metropolitní opeře. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

4. 11. 2019 15:00 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.