You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Oscarový režisér Michael Dudok de Wit přijede uvést českou premiéru svého filmu Červená želva

Unikátní celovečerní animovaný film Červená želva z produkce kultovního studia Ghibli vstoupí do českých kin 1. prosince. Slavnostní premiéru, která proběhne o den dříve v pražském Biu Oko, uvede osobně režisér filmu Michael Dudok de Wit.

Půjde o jeho vůbec první návštěvu v ČR. Holandský režisér, který má na svém kontě Oscara z roku 2001 za svůj krátký animovaný film Father and Daughter, uvede nejen premiéru v Praze, ale v pátek 2. prosince odcestuje také do Olomouce na probíhající Přehlídku animovaného filmu. Tam se budou diváci moci zúčastnit jak večerní festivalové projekce Červené želvy, tak de Witovy master class. V předpremiéře bude film uveden již na konci listopadu na Festivalu francouzského filmu.

Synopse filmu: Příběh trosečníka na tropickém ostrově, obydleném želvami, kraby a ptáky, je zároveň univerzálním příběhem všech zásadních okamžiků v životě člověka. O sebepoznání, lásce, rodičovství i střídání generací vypráví oscarový režisér Michael Dudok de Wit beze slov, jen s pomocí řemeslně dokonalé animace. Magický snímek, srozumitelný napříč generacemi i kontinenty, získal v Cannes Zvláštní cenu v sekci Un Certain Regard a je prvním počinem kultovního japonského studia Ghibli s evropskou koprodukcí.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.  

28. 11. 2016 18:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.