(Zdroj: Divadlo v Dlouhé ) 3x FOTO

Oslavte s Divadlem v Dlouhé: 20. výročí premiéry a 550. repríza kultovní inscenace Jak jsem se ztratil

Divadlo v Dlouhé v pátek 28. února oslaví neuvěřitelné výročí, a to dvacet let od premiéry inscenace Jana Borny Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka, kterou zároveň v tento den uvede již v pětisté padesáté repríze.

Inscenace podle Malé vánoční povídky Ludvíka Aškenazyho měla v Dlouhé premiéru 26. února 2000 a v tu chvíli nikdo nečekal, že se stane nejdéle uváděnou, nejoblíbenější, ba přímo kultovní inscenací, na jejíž prosincová představení se každý rok dostane jen zlomek zájemců.

Během uplynulých dvaceti let vzniklo z provozních důvodů několik alternací, nejvíce v roli Matky, kterou postupně hrály a alternovaly Ivana Lokajová, Ivana Milbachová, Michaela Doležalová, Veronika Lazorčáková a Eva Hacurová. Většinu ostatních rolí hrají celých dvacet let stejní herci, v čele s Pavlem Tesařem v roli ztraceného Pavlíka. Při výroční repríze se na jevišti objeví několik alternací najednou a možná také někdo z představitelů dětských hlasů v inscenaci, například Vojtěch Vondráček, dnes člen Divadla Na zábradlí.

550 odehraných repríz mimo jiné znamená:

1 ztracený Pavlík

2 policajti

3 lampáři

4 bubeníci

5 matek

tisíce rohlíků, prskavek, zápalek

a především téměř 250 000 diváků nejrůznějšího věku

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz     

 

13. 2. 2020 14:30 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.