(Zdroj: Herminapress.cz ) 50x FOTO

Osmdesátník Karel Štědrý: Galakoncert se slzou na krajíčku, spoustou přátel a písní. Přišel i Karel Gott!

Jak přiznal, byl už pár dnů pře galakoncertem k osmdesátým narozeninám dost nervózní. Když ale zazněly první tóny v Divadle Hybernia a uviděl vyprodaný sál všechno z něj spadlo, zpíval, povídal, přijímal gratulace a dárky. Pěvecká legenda Karel Štědrý si své oslavy užíval.

„Jsou tu moji přátelé a kamarádi a určitě se dívají i ti, kteří jsou tam nahoře v muzikantském nebi. Byl to skvělý večer a děkuji svým hostům i divákům v hledišti. Hodně písniček jsem si zazpíval, trochu zavzpomínal a měl jsem občas i slzu na krajíčku. No, velké oslavy jsou za mnou a udělaly mi velkou radost,“ nechal se slyšet po více než dvouhodinovém programu oslavenec, který už při odpolední generálce hýřil aktivitou a jen tak, zkusmo si s Golden Prague Big Bandem Petra Soviče, který oslavy doprovázel, střihl třeba písničku Pramínek vlasů.

A jak se ukázalo. Nebyla do jen zkušební skladba. Jakmile zazněly její první tóny proměnila se v taneční píseň, při níž si s chutí zatančila jeho manželka Eva.

Popřát jubilantovi přišla kamarádka a kolegyně Pavlína Filipovská, s níž vystupuje už 56 let a jak prozradil, s koncertování ani jeden z nich rozhodně nekončí, písničku Už kamarádi pomalu stárnem, zazpívali Štědrému Josef Zíma s Yvettou Simonovou, pozadu s pěveckým dárkem nezůstala ani Jitka Zelenková, Eva Pilarová, Monika Absolonová, jak jinak i dlouholetý pěvecký kolega Karel Gott, a také třeba Jan Rosák či Milan Pitkin.

Dorazila samozřejmě i velká kamarádka Jiřina Bohdalová. Ta sice nezpívala, ale při dortu, který oslavenec dostal v závěru programu, nejen provedla první řez a své osobní přání k narozeninám doplnila i verši, které stojí za to odcitovat: "Osmdesát když mě bylo Taky mi to rozhodilo Teďka je mi o pět víc A nedělá to se mnou nic."

A pak už následovalo finále, které si zazpívali společně všichni gratulanti, samozřejmě jubilant, také moderátora Petra Salavy a celý nabitý sál Divadla Hybernia. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

12. 4. 2017 13:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.