(Zdroj: Herminapress.cz/Jef Kratochvil ) 13x FOTO

Otec a syn Polívkovi poprvé společně na jevišti. Na exmanžela a syna se přišla podívat Chantal Poullain i budoucí snacha Krezlová

Dlouho očekávanou premiéru zažilo v sobotu (25.2.2017) brněnské Divadlo Bolka Polívky. Poprvé se zde na jevišti sešel otec Bolek Polívka se synem Vladimírem a to v premiéře komedie Šašek a syn, s podtitulem: Převýchova mladého šlechtice v šaška, to vše za trest a v sedmi obrazech.

Polívka starší zde představuje starého panovačného šaška, který si umane převychovat šlechtického sirotka. Toho hraje Polívkův syn Vladimír, kterému se ovšem do převýchovy moc nechce. Scénář má na svědomí Bolek Polívka, ovšem jak tvrdí za vydatné pomoci Vladimíra:

„Zkoušeli jsme od podzimu a konečná podoba scénáře se vyvíjela během samotných zkoušek. Něco jsme vyhodili, něco společnými silami přidali. Ano, je to vlastně volné pokračování hry Šašek a královna,“ říká Boleslav Polívka.

Jak Bolek ještě dodal je to hra o souboji dvou generací, tedy otců a synů, ale Vladimír jedním dechem dodává, že spolupráce s otcem je nanejvýš inspirující: „Táta celý život tvrdí, že na jevišti není nic nemožné a podle toho také vypadaly zkoušky. Hodně jsem se naučil. Třeba i to, že premiérou vše začalo a hra se bude reprízu od reprízy dál tvořit.“

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

27. 2. 2017 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.