Pavel Kříž bude mít v 6. pokračování syna, jehož maminkou byla Michaela Badinková. (Zdroj: Pluto Film & Video ) 2x FOTO

Padla první klapka šestého dílu Básníků: Pavel Kříž tentokrát čeká na zázrak

Minulý týden začalo natáčení snímku Jak básníci čekají na zázrak. Pokračování série autora Ladislava Pecháčka a režiséra Dušana Kleina, které vzniká po třinácti letech, se opět ujal producent Miloslav Šmídmajer.

„Básníci se stali pojmem, značkou, kterou každý zná. Bylo mi jasné, že ať příznivci, nebo odpůrci, všichni znají doktora Šafránka a Kendyho – a tudíž dochází k efektu, jaký známe ze vztahu k příbuzným. Nemusíte je mít rádi, ale zajímá vás, co se kolem nich děje,“ vysvětluje Šmídmajer.

S režisérem Kleinem se na první klapce sešli Eva Holubová (56) v roli vrchní sestry Vojtěchy, Lukáš Vaculík (53) coby Karas a Jiří Strach (41), který si zahrál portýra. Natáčení v Rezidenci Liběchov na Mělnicku odstartovala scéna, kdy Karas pozval na luxusní večeři Vojtěchu, pro niž to nedopadne úplně dobře...

V hlavních rolích se vracejí Pavel Kříž (54) a David Matásek (52), spolu s nimi si své postavy zopakují herci z minulých dílů – například Pavel Zedníček, Josef Somr či Eva Jeníčková. Nově se dále objeví Filip Antonio, Linda Rybová a Nela Boudová.

Krédo 6. pokračování Básníků zní: „Čekáme na zázrak a zapomínáme, že nastal, když jsme se narodili.“ Do kin film přijde 14. dubna 2016.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

22. 9. 2015 19:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.