Šťastní Josef Carda, Karel Heřmánek a Zdeněk Žák mají za sebou vydařenou premiéru. (Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Pánové Carda, Heřmánek a Žák se úspěšně pohádali. Premiéra inscenace ART se vyvedla

„Skvěle jsem se bavil, komedie ART francouzské autorky Yasminy Rezy je vynikající a ta trojka co jí hrála, Karel Heřmánek (68), Zdeněk Žák (63) a Josef Carda (60), o nich platí totéž. Prostě jedním slovem paráda,“ zhodnotil včerejší premiéru zmíněné inscenace v Divadle bez zábradlí Jiří Bartoška a jeho manželka souhlasně přitakávala. Odměnou zmíněné trojici protagonistů byl na závěr nejen dlouhotrvající potlesk, ale i salvy smíchu v jeho průběhu.

„Já tu hru znal, proto jsem ji u nás chtěl hrát. Je to velice chytrá komedie. Bavíte se a přitom je v ní i trocha něčeho navíc. Je v podstatě o tom kolik pravdy, upřímnosti a tolerance unese přátelství. Užíváme si ji i na jevišti. A že nám to v té naší trojce jde? A proč by ne. Známe se a hrajeme spolu dlouho, takže to ani jiné být nemůže,“ nechal se slyšet principál Karel Heřmánek.

Ten, samozřejmě, s nadšením přivítal i již zmíněného kolegu a kamaráda Jiřího Bartošku a prozradil, že spolu kují pikle.

„Hráli jsme v komedii Milana Kundery Jakub a jeho pán, kterou jsme měli v repertoáru mnoho let a až Jiří řekne, že je úplně fit, určitě se k té hře znovu vrátíme. A jestli se těší on, pak já také,“ doplnil Heřmánek. 

Mezi premiérovými hosty byla celá řada známých osobností. Daně Morávkové, vyrazila do hlediště spolu s manželem a synem, Janu Šulcovou doprovodila dcera. Karlu Heřmánkovi přišla po děkovačce poblahopřát samozřejmě manželka Hanka a syn Karel s manželkou Nikol, Zdeňku Žákovi zase jeho početná, i když nekompletní, rodinná suita, od níž obdržel za výborný výkon na jevišti lahev skotské.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

28. 1. 2016 10:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.