Finalistky soutěže Česká Miss 2016 si užívají na soustředění v Thajsku. (Zdroj: Česká Miss ) 5x FOTO

Pánové, to jsou těla, vybírejte! Která bude Miss?

První dny strávila desítka finalistek 12. ročníku soutěže Česká Miss na východním pobřeží Thajského zálivu – ve městě Pattaya. Jedno z nejnavštěvovanějších míst Thajska leží asi sto kilometrů od hlavního města Bangkoku. Plavky, pokrývka hlavy a fotoaparát jsou nutností. Teploty jen málokdy klesnou pod 20 stupňů a pláže nabízí nezapomenutelné západy slunce. 

Po dvanáctihodinovém letu čekal dívky přesun z bangkockého letiště do města Pattaya. Město je sice proslulé svým rušným nočním životem, ale dlouhá cesta a časový posun plus si vyžádal odpočinek na hotelu Royal Cliff Grand Hotel Pattaya. 

Hned druhý den se nesl ve sportovním duchu. Na rozjezd si dívky zahrály golf v místním klubu a také zabředly do tajů thajskoho boxu. Finalistky se toho nebály a vyzkoušely si i zápas v ringu.

Další den byl opět ve znamení poznávání místních krás. Tentokrát ostrova Koh Samae San. Malebná rybářská vesnička a čisté pláže jsou hlavními lákadly tohoto půvabného místa. Není proto divu, že se české krásky neváhaly osvěžit v průzračných vodách oceánu a fotografové se rozhodli nafotit řadu beauty fotografií. 

Poslední den v Pattaya se finalistky vypravily do nádherné tropické botanické zahrady. Na téměř 2,5 kilometrech čtverečních se rozkládají parky inspirované například francouzskými zahradami, květinová údolí nebo pěstírna orchidejí.

Na programu závěrečného dne nechyběla ani společenská akce, při které finalistky předvedly řadu krásných večerních šatů. Dívky pozval na večeři sám starosta města Pattaya. Podávala se tradiční místní kuchyně. Finalistky si pochutnávaly na rybách a mořských plodech, na talířích nechyběly rýžové nudle ani sladká tečka v podobě čerstvého ovoce. „Etiketa je v cizích zemích obzvlášť důležitá. V Thajsku se u stolu nejčastěji používá lžíce, vidlička je pak obvykle jen na nabírání soust na lžíci. Hůlkami se jedí povětšinou jen pokrmy z nudlí,“ vysvětluje Karel Uhlíř z cestovní kanceláře Čedok. „Důležité je také nenechávat na talíři nedojedenou rýži, protože je to považováno za plýtvání. Rýže je potravina, která má v Thajsku téměř svaté postavení,“ dodává.  

Hned další zastávkou je pro finalistky připraveno letovisko Phuket. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

18. 1. 2016 12:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.