Premiéra muzikálu Srdcový král (Zdroj: Herminapress.cz ) 25x FOTO

Parádní muzikál Srdcový král má po premiéře. Jak se líbil?

Jen málokoho nechala včerejší premiéra muzikálu Srdcový král v Divadle Kalich chladným. Největší pecky, které zpíval Elvis Presley zazněly v českém překladu Adama Nováka a pobrukovalo si je v průběhu představení celé hlediště.

„Presley v češtině? No prostě skvělá práce. Je to moje krevní skupina, podupávala jsem si během hitů, které zazněly a neměla jsem daleko k tomu vlítnout mezi herce a zpěváky na jeviště. Byli všichni skvělí a já se bavila od začátku do konce. Klobouk dolů. Elvisovy texty v češtině mě chytly a příběh, který se odvíjel, byl vtipný a určitě, podle ohlasu nabitého jeviště, měl šťávu. Určitě na tohle představení přijdu minimálně ještě jednou,“ nechala se slyšet zpěvačka Petra Janů.

Nadšení neskrývala ani Iva Janžurová.

„Víte, já se v muzikálech moc nevyznám, ale tenhle se mi moc líbil. Měl tempo, vtip, parádní muziku, prostě já jsem se dobře bavila. A víte co? Kdybych dostala nabídku v něčem podobném účinkovat asi bych do toho šla. S touhle partičkou, která hrála Srdcového krále s chutí. Jen by museli zvolnit trošku tempo,“ s úsměvem řekla Janžurová.

Vyzdvihovat jednotlivce by nebylo fér. Všichni, kdo včera do muzikálu naskočili, odvedli dobrou práci.

„Kvůli roli Chada jsem odmítl pár jiných. Chtěl jsem si ji zahrát a splnilo se. Tak trošku jsme čekali, že bude mít Srdcový král úspěch, protože tahle slavná broadwayská komedie je prostě parádní. Užívali jsme si ji my na jevišti a viditelně i diváci. A o tom to představení hlavně je,“ svěřil se představitel hlavní role Chada, Honza Kříž.

A v podobném duchu hovořili i ostatní protagonisté premiéry mj. Petra Kosková, Jan Tenkrát, Petr Vondráček, Marie Křížová, Geny Ciatti, Roman Tomeš a všichni ostatní.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

22. 9. 2016 12:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.