(Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Pauhofová: Točení filmu o Lídě Baarové je jedno velké dobrodružství!

Slovenská herečka Táňa Pauhofová (31) žije v současnosti nejen divadlem, ale především natáčením
závěrečných sekvencí filmu o prvorepublikové hvězdě stříbrného plátna Lídě Baarové, jehož režisérem je
Filip Renč (49).

„Jsem nesmírně unavená, ale z filmování mám velice dobrý pocit. Většina práce už je za námi a co se týče natáčení, jsme, sportovně řečeno, v cílové rovince. Realizace tohoto díla je pro mne dosavadním největším životním dobrodružstvím. Dobrodružstvím v tom nejlepším slova smyslu.

Na roli Lídy Baarové jsem se velice zodpovědně připravovala. Bylo by ode mě neseriózní hrát bývalou a velice reálnou filmovou hvězdu bez toho, abych si o ní toho co nejvíce nastudovala. Takže jsem byla na tuhle velice zajímavou postavu i dobře teoreticky připravená,“ uvedla Pauhofová, kterou jsme zastihli na jevišti Divadla Bez zábradlí v roli bezdomovkyně ve hře Antigona v New Yorku. Ta se na zdejších „prknech“ uváděla v rámci 20. ročníku festivalu Slovenské divadlo v Praze.

Téměř tříhodinový příběh se na herečce tak trochu i „podepsal“. „Je to náročné představení. Příběh trojice bezdomovců a představitele zákona se odehrává v zimě, takže máme na sobě několik vrstev teplého oblečení, do toho do vás perou reflektory, takže si po jeho skončení připadám, jako bych vyšla ze sauny. Na jednu stranu teď cítím únavu, na druhou jsem ráda, že se divákům Antigona v New Yorku líbila,“ dodala Táňa Pauhofová, kterou přišel do hlediště a pak i na krátké posezení s kolegy do divadelní restaurace podpořit i její otec.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

1. 6. 2015 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.