(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Pavel Liška: Jsem víceúčelový člověk!

Malování herci Pavlu Liškovi rozhodně není cizí. Přesvědčil o tom na zahájení benefiční kampaně na podporu lidí s mentálním postižením – Akce Cihla. Spolu s houslovým virtuosem a dlouholetým patronem akce Jaroslavem Svěceným „umělecky“ nazdobili šamotové cihly a odstartovali tím 16. ročník zmíněné kampaně.

„Nedivte se, mě jde skoro všechno,“ uvedl skromně a dodal už s úsměvem: „Já maluju i výtvarníkuju, dokonce i vařím a jsem i zdatný počišťovač, anžto doma uklízím. Jsem prostě takový víceúčelový člověk, použitelný téměř všude a na vše.“

Před dvěma lety Pavel Liška přispěl v rámci Akce Cihla i do kuchařky Dobroty s příběhem. „Říkal jsem, že kuchařské řemeslo hravě zvládám, tak proč bych se o jeden recept nepodělil se čtenáři. Navíc, když jde o dobrou věc. Takže jsem neváhal a ze své bohaté sbírky gurmánských lahůdek jsem prozradil návod, jak vyrobit skvělé krůtí karbanátky. A že jsou opravdu vynikající vám potvrdí i Šimon,“ řekl Liška a obrátil se na svého desetiletého synka.

„No, jsou dobré, ale nejvíc mi od táty chutná rizoto, to fakt umí,“ trošku překvapil otce synek, ovšem po kratší diskusi se oba shodli, že vlastně všechna jídla připravovaná dospělákem jsou prvotřídní a vybrat to opravdu nejlepší by byla dřina.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

 

8. 5. 2015 08:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.