Pavel Liška (Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

Pavel Liška se nadchnul pro nového koníčka. Stal se z něj hledač!

Herec Pavel Liška má nového koníčka. Dal se na vyhledávání přírodních skel, tedy vltavínů. Ještě donedávna o nich skoro nic nevěděl, díky natáčení filmu Zloději zelených koní, režiséra Dana Wlodarczyka, natočeného na motivy stejnojmenného románu Jiřího Hájíčka, už má tedy novou zálibu. „Chytlo mě to a hned při natáčení jsem si to i vyzkoušel s partou lidí, kteří se těžbou vltavínů zabývají. A určitě nezůstane jen u téhle jedné zkušenosti. Mám totiž tajnou mapu s nalezištěm těchhle kousků a míním vyzkoumat, zda skutečně ukazuje ta reálná naleziště. Jako pomocníka si vezmu syna Šimona. Není to totiž nic jednoduchého se k vltavínům propracovat a bude to určitě pro nás dobrodružství,“ řekl s úsměvem Pavel na novinářské předváděčce zmíněného filmu, který bude mít premiéru v kinech 8. září.

Zloději zelených koní jsou o přátelství, vztahovém trojúhelníku, o vltavínech a o tajemství. Pavel Liška si zahrál nezaměstnaného zemědělce Kačmara, který spolu se zběhlým studentem geologie Pavlem, jehož hraje Marek Adamczyk, se živí jako nelegální kopáč vltavínů. A je to role, která ho hodně chytla.

„Není to jednoduchá postava a to se mi na roli líbilo. Kačmar je vlastně na první pohled regulérní hovado. Ale přitom taky jenom člověk. Má svoji duši a v ní má, i když hluboko ukrytý, střípky něčeho dobrýho. A to dělá tu postavu velice zajímavou,“ doplnil herec.

Spolu s ním a Markem Adamczykem se ve filmu představí Jenovéfa Boková, Gabriela Míčová, Šárka Vaculíková, Bolek Polívka a mnozí další.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 9. 2016 16:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.