Herec Pavel Soukup s dcerou Patricíí zavítali na otvíračku nové drive kavárny. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Pavel Soukup bez peněz do hospody neleze. Káva mu ale chutnala

Ještě nedávno vážnou chorobou sužovaný herec a dabér Pavel Soukup (66) se rozhodl podpodřit „drive“ kavárnu, která nabízí projíždějícím řidičům servis v podobě kávy nebo sendviče přímo do auta, bez nutnosti vystoupit z vozidla. A přestože se podnik nachází na jedné z nejrušnějších pražských ulic, Pavel Soukup má k tomuto místu poblíž Nuselského mostu velmi vřelý vztah.

„To je můj rajon. Já jsem z Nuslí, jezdíval jsem na Budějárnu na gympl, do Svatoslavky jsem chodil na gympl a tady jsem měl hodně kamarádů a přátel. Ty jsem chodil navštěvovat,“ vysvětloval Soukup. Hospody v okolí ale – paradoxně - zmapované nemá.

„Hospody tady neznám skoro vůbec. Nikdy jsem neměl moc prachy, tak jsem do hospod moc nechodil. Ale tuhle ulici pamatuju ještě v době, kdy tady nebyl tak ďábelský provoz. Tady se dokonce dalo i v klidu bydlet,“ vzpomínal Soukup.

Majitelé kavárnu pojmenovali podle pauzy, kterou má závodník rallye, když dává své auto do depa. Sám Pavel Soukup, ale říká, že pokud je na divadelním zájezdu, nerad po cestě zastavuje. 

„Málokdy zastavuju, a když už, tak je to na drivu. Nerad vystupuju z auta, pokud to není dlouhá štreka. Drive mě baví. Když se ucpe ulice 5. května, tak je ideální vystrčit ruku, vzít si kafe a než dojedu na konec mostu, mám ho vypité,“ pochvaluje si Soukup, který má ke kávě vřelý vztah. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

4. 12. 2015 12:30 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.