Pavel Soukup (Zdroj: Herminapress.cz ) 13x FOTO

Pavel Soukup už mohl být rok mrtvý. Teď ho zase vyhazují z tramvaje

Loňský rok nebyl pro herce a dabéra Pavla Soukupa vůbec příjemný. Zradilo ho zdraví, praskl mu žaludeční vřed, zkolaboval na jevišti a „prožil“ si klinickou smrt. To už je ale historie, jak říká, všechno je pryč a opět nabral formu.

„Už jsem mohl být rok mrtvej a mohl jsem se na vás dívat jen tam odněkud ze shora. A musím přiznat, že by si mi to vůbec nelíbilo. Žiju ale, zdravíčko drží a tak si nemám nač stěžovat, naopak,“ s úsměvem řekl Soukup, kterého jsme zastihli na zahrádce restaurace Café de Paris.

„Víte, živím se teď takovou tou každodenní prací, která mi nepřinese slávu ani velké peníze, ale udržuje mě při životě. A nevyhýbám se ničemu. Rád třeba i čtu komentáře k dokumentům, takže žádné smutky, ale pohoda,“ doplnil herec. V Café de Paris ovšem nebyl náhodou.

Dnes jde do kin francouzská komedie Návštěvníci 3: Revoluce, v níž daboval Jeana Rena a tak si přišel spolu s rytířem a jeho sluhou projít místa, kde se právě před rokem natáčelo pokračování slavného příběhu. Po cestě časem se rytíř Godefroy se svým sluhou přesunou ze středověku do období Velké francouzské revoluce, ovšem s tím, že se příběh rodil v Čechách mj. v Praze a ne v Paříži. Při procházce Maltézským náměstím rytíř, sluha i Pavel Soukup budili u početných turistů značný rozruch. A jak by ne. Pavel si jí viditelně užíval a pózoval v nejrůznějších situacích. Dokonce se se svým doprovodem na chvilku usadil do historického automobilu a pak se netradiční trojice svezla i tramvají. O lístky na dopravu se nikdo nestaral, koneckonců rytíř byl ozbrojen, takže případný kontrolor by se jen těžko domohl pokuty.

„Bylo skvělé dabovat Jeana Rena. I já jsem se při té práci hodně bavil. Mám rád komedie a tyhle tři díly Návštěvníků se vydařily. A vydařila se i dnešní pouť po Malé Straně. Já osobně jsem se v téhle středověké společnosti cítil parádně,“ dodal Pavel Soukup.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 5. 2016 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.