Houslista Pavel Šporcl se těší na Vánoce. Bude mít po náročné koncertní sezóně volno. (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Pavel Šporcl si už užívá vánoční volno. Co ho čeká příští rok?

Houslový virtuóz Pavel Šporcl (42) má za sebou vánoční turné „Bacha na Šporcla“s třinácti zastávkami a všude bylo vyprodáno!

„Hrál jsem skladby Johanna Sebastiana Bacha, jehož Sonáty a partity pro sólové housle jsem nedávno vydal. Album se prodává tak dobře, že už jsem za něj obdržel Platinovou desku! Mám z toho obrovskou radost. Bach je s Vánoci hodně spjat, takže se to hodilo,“ říká muzikant. Svátky si užije doma s rodinou a načerpá síly do příštího roku, který bude v jeho kariéře výjimečným.

„První koncert mám až sedmého ledna, což je pro rodinu dobrá zpráva, protože poslední dva měsíce jsem skoro nebyl doma. A také si odpočinu,“ těší se Šporcl. „Každý rok jezdíme lyžovat na hory, většinou do Alp, to letos vynecháme. Jednak má dcera Lily před sebou přijímací zkoušky na střední školu a také mám strach o své prsty,“ dodává významně. 

„V polovině února totiž debutuji v Carnegie Hall, a tak jsem si řekl, že to štěstí nebudu příliš pokoušet,“ pochlubil se Šporcl s životním úspěchem a slibuje, že do té doby na sebe bude opatrný. „Nakonec bych na těch lyžích stejně myslel jen na to, abych nespadnul. Budeme si raději v našem mlýně v Posázaví užívat rodinné pohody,“ uzavírá hudebník a přeje čtenářům stejně poklidné Vánoce.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

21. 12. 2015 12:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.