Pavel Šporcl převzal Platinovou desku a Zlatou desku za prodané nosiče. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Pavel Šporcl „trénuje“ půl roku na Carnegie Hall

Den „D“ se blíží a bude jím sobota 13. února, kdy na houslového virtuosa Pavla Šporcla čeká událost, na kterou se strašně těší a zodpovědně připravuje. Právě v tento den se totiž představí v newyorské Carnegie Hall, v hlavním sále Isaac Stern Auditorium, kde za doprovodu New England Symphonic Ensemble zahraje Koncert e moll pro housle a orchestr Felixe Mendellsohna-Bartholdyho.

„Bude to můj debut v jedné z nejslavnějších a nejúžasnějších koncertních síní světa. Připravuji se zhruba půl roku, tedy od doby, kdy jsem se dozvěděl, že tam budu vystupovat. Musím se na to teď, kdy zbývají ještě asi tři týdny, i psychicky připravit, protože nevím, co to se mnou udělá. Zkouším a trénuji na dvěstě procent, aby tam při koncertu těch sto zbylo. Trému ani žádné mrazení v zádech nemám, jen se těším. Je to velká pocta a i splnění mého snu,“ prozradil Pavel Šporcl, kterého jsme zastihli v nové prodejně Supraphon musicpoint, kam přišel převzít mj. i platinovou desku za Sonáty a partity pro sólové housle a zlatou desku za trojcédéčko Zlatá kolekce.

Na včerejší akci ho doprovodila celá rodinná suita, manželka Bára a dcery Sophie, Violetta a Lilly. Štěstí vidět v Carnegie Hall taťku „v akci“ a podpořit ho přímo na místě ovšem bude mít jen manželka a Lillynka. Zbývající dvě „dámy“ si prý počkají na zážitky z koncertu i pobytu u babiček. Po návratu z Ameriky čeká Pavla, jako vždy, množství koncertů, např. v Thajsku, Turecku, Francii, Číně, Německu a samozřejmě i doma.

„Je to tak. Bez houslí nemohu být, takže program mám nabitý. A nač se těším tady u nás? Třeba na dubnové vystoupení s Lubomírem Brabcem v Rudolfinu, kde budu jeho hostem v rámci oblíbeného cyklu Pražské hudební večery. Kdybych ale měl vyjmenovat všechny akce, na nichž budu hrát, strávíme tu hodně času, bude jich opravdu dost,“ dodal Pavel Šporcl.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 1. 2016 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.