Pavel Zedníček, Hana Militká, Martina Preissová, Taťjana Medvecká (Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Pavel Zedníček přísahal, že z něj spisovatel nebude!

„Detektivky opravdu nejsou mou oblíbenou literaturou. Vzpomínám si, když jsem byla ještě holka, tak jsem poslouchala jednu od Eduarda Fikera, která se jmenovala Série CL, a četl jí Rudolf Hrušínský. No, docela jsem se při jejím poslechu bála. Od té doby měl tenhle žánr u mě utrum,“ uvedla na křtu knih Pavly Holanové Klub Amazonek a Hany Militké, která napsala Pronikavý smích, jedna z kmoter, herečka Taťjana Medvecká.

Svůj názor ovšem v průběhu slavnostního aktu přeci jen poopravila. „Hana Militká bývala moje herecká kolegyně, pak se dala na spisovatelskou dráhu a už jsme se tolik nevídaly, ale kamarádkami jsme zůstaly dodnes. Takže nejspíše udělám po mnoha letech výjimku a tuhle detektivku, i proto, že je tak trochu z divadelního prostředí, si přečtu,“ uvedla kmotra Medvecká, která prý nebude svou přítelkyni následovat ve spisovatelské dráze a zůstane u toho, co jí baví nejvíce, u herectví.

S kariérou literáta si do nejbližší budoucnosti nezahrává ani další kmotr Pavel Zedníček. „Jedno dílko jsem stvořil zhruba před dvaceti lety. Jmenovalo se Kurňa! To je život a tím jsem jako autor bestsellerů skončil. Navíc na paměti jsem ještě mladík, takže ne, v nejbližší době ode mě knížku nečekejte. Ale kmotrem budu vždycky rád,“ řekl Zedníček a spolu s autorkami, kolegyněmi Taťjanou Medveckou a Martinou Preissovou vyslal obě knihy mezi čtenáře.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

16. 6. 2016 15:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.