(Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Peníze za malovaný nočník herce a zpěváka Tomáše Trapla pomáhají předčasně narozeným dětem

Nevěříte výše uvedenému titulku? Ale je to pravda. Vlastnoručně pomalovaný nočník Tomášem Traplem byl totiž vydražen za celých šedesát tisíc korun.

Stalo se tak na druhém ročníku charitativní aukce v Paláci Žofín, kde se dražily nočníky, které zkrášlilo – pomalovalo třicet známých osobností, mezi nimiž vedle Tomáše Trapla nechyběli ani herci Jiří Dvořák, Karel Heřmánek, Richard Genzer, režisér Zděněk Troška, zpěvák Tomáš Klus nebo zpěvačka Michaela Nosková. Výtěžek dražby je určen pro Nadační fond předčasně narozených dětí a jejich rodiny. Samotnou aukci a tedy nápad jak pomoci nedonošeným dětem připravilo Muzeum hygieny, sídlící na pražské adrese Michalská 1 a kde je možné si prohlédnout noční nádoby všemožných tvarů a ozdob z časů našich babiček a prababiček.

Aukci vedl herec a moderátor Petr Rychlý, zároveň autor jednoho z děl, který svým nadšením a neskutečnou energií pomohl během napínavé dvouhodinové dražby získat pro nadační fond neuvěřitelnou částku 360.500 Kč. 

Největší úspěch zaznamenala díla: „Pět vitráží“, zpěváka a herce Tomáše Trapla (60.000 Kč), „Statek pod lípou“ olejomalba herečky Míši Kuklové (47.000 Kč), nebo „Doňa Pipi“, barevné dílo zdobené perlami, jehož tvůrcem je módní návrhář Osmany Laffita (32.000 Kč).

Aplaus pro dnešní den tedy patří jednoznačně Muzeu hygieny za dobrý nápad přinášející peníze potřebným dětem. Jen jsme se v redakci shodli na faktu, že příští třetí roční aukce, o které nepochybujeme, že proběhne, je potřeba dostat více do médií a tudíž ke čtenářům. Je tedy nasnadě oslovit nějakou šikovnou PR agenturu, která se vším pomůže.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

29. 3. 2017 14:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.