(Zdroj: Facebook ) 22x FOTO

Pepa Vojtek a Honza Kříž: Rivalové na život a na smrt v muzikálu Mefisto. Co tají a co přiznali

Jednoho jsme zastihli v běhu do fitka, druhého na dopolední procházce s dětmi. Oba tedy využívali chvíle volna rozdílně, ovšem jednu věc mají společnou. Honza Kříž a Pepa Vojtek hrají hlavní role v nejnovějším muzikálu Mefisto, který uvádí Divadlo Hybernia.  Oba se spolu na muzikálovém jevišti setkali vůbec poprvé.

Cesta do Hybernie nebyla pro Kříže vůbec jednoduchá. „Dlouho jsme jednali, zvažovali a nakonec všechno klaplo. Mě strašně moc lákala role, nebo vlastně dvojrole v Mefistovi a hodně se mi líbila muzika. Navíc, ten příběh je i docela aktuální v dnešní době, kdy se hledí více na sílu peněz, než city. Prostě a jednoduše jsem rád, že vše dopadlo ke spokojenosti všech stran.“

Pepa Vojtek nekývne na každou nabídku okamžitě, na to, aby šel do nějakého dobrodružství prostě není. „Znám samozřejmě autory Zdeňka Zelenku i Dana Bartáka, takže jsem věděl zhruba, oč půjde, ale přesto jsem, před tím, než řeknu ano, musel znát takový ten nástřel scénáře a hudby. Musím vědět, do čeho jdu,“ vysvětlil Vojtek.

Jak bylo řečeno Honza Kříž se s Pepou Vojtkem potkal v muzikálu poprvé. Jak mu tenhle rockerský drsňák sedí? „Úplně skvěle. Pro mě bylo velice příjemným překvapením, že je to fajn chlapík. Absolutní profík, myslí mu to herecky a svoji dvojroli zvládá bezvadně. Na zkouškách byl vždycky připraven, vnímá mě jako partnera, takže suma sumárum spolupráce klapala a klape bez sebemenších problémů,“ řekl Kříž.

„Tak to máme stejné pocity. Honza je přemýšlivý, maká naplno a ví vždycky o čem je řeč, co role vyžaduje. Vždycky byl také dokonale připravený, na čemž si já osobně hodně zakládám, nesnáším polovičatost, neznalost nebo amatérismus. To u něj ovšem nepřipadalo v úvahu, není co řešit, klape nám to a opravdu bez problémů. Muzikál není o jednom člověku, je to týmová práce a ta nám v Mefistovi šla,“ potvrdil Křížova slova Pepa.

Oba pánové hrají v muzikálu dvojrole. Jak Honza Kříž přiznal je to ošemetné, ale i zábavné. „Hrajeme dvě postavy, ale předáváme si je i mezi sebou. Nechtějte, abych to vysvětloval. Vědecky bych to popisoval dlouho, takže ve stručnosti přidám pozvánku – přijďte se podívat. Postavy jsou dobře popsané, takže pro diváka naprosto jasné,“ uvedl.

Pro rockera bylo účinkování v Mefistovi velkou výzvou. „Už na první tiskové konferenci mi Zdeněk Zelenka řekl, že mi roli píše na tělo, a pak dodal, že jde o dvojroli. A navíc hodně těžkou. Ovšem jsem blíženec, takže možná i to mi pomohlo a s tímhle nelehkým úkolem jsem se, i podle ohlasu diváků, vypořádal. U mě spokojenost,“ dodal závěrem Pepa Vojtek.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

15. 11. 2016 08:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.