Herec Josef Vojtek se sešel před Vánoci se svými kolegy. (Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Pepa Vojtek: Budeme mít dva Štědré dny

Štědrý den bývá jen jeden. Tak ho vnímá většina z nás. U Vojtků tomu bude ale letos jinak a tedy i zcela netradičně. Slavit se bude na dvakrát, ve čtvrtek i v pátek.

„Budeme mít dva Štědré dny. Jeden rodinný a ten druhý o den později. To si přijdou pro dárky i Valentinka a Matýsek, děti z předchozích manželství. Samozřejmě ten nejdůležitější den v roce oslavíme doma s rodinou, rozdáme si dárky a užijeme si večer, ale v pátek bude Ježíšek znovu nadělovat. Nechá pod stromečkem dárky pro Valinku a Matese a něco zbude i pro našeho mrňouska Adámka. Tomu to vysvětlíme tak, že Ježíšek je sklerotik a zapomněl mu dát všechno, takže i pro něj nechal dodatečně ještě nějakou pozornost pod stromečkem a napravuje to,“ vysvětlil Pepa (50). Svátky u Vojtků budou jako tradičně veselé a bohaté.

„Upekla jsem osm vánoček a také vyrobila osm litrů vaječného koňaku. Není to žádný nápoj z hypermarketů, ale opravdu specialita, kterou dělám podle starého osvědčeného receptu. A zatím jsem sklidila jenom pochvalná hodnocení a věřím, že chutnat bude i tentokrát,“ nechala se slyšet Johanka Vojtková (37). Jak prozradila, žádné speciality nebo netradiční věci se u nich ve sváteční dny nechystají. 

„Kapra zrovna nemusíme, raději si na štědrovečerní večeři dáme kuřecí nebo vepřové řízky, k nim salát, pak cukroví, prostě bude to lehce obměněná tradiční česká klasika. Vánoce jsou proto, aby si člověk odpočinul, užil si svátečná dny v kruhu nejbližších, a tak tomu bylo u nás loni a zopakujeme si to i o letošních svátcích,“ dodala Jovanka Vojtková.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 12. 2015 16:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.