(Zdroj: Herminapress.cz ) 27x FOTO

Pepa Vojtek si střihne roli d’Artagnana. Žádný mladík to nebude, ale proč ne?

V muzikálu Michala Davida, Lou Fanánka Hagena a Libora Vaculíka Tři mušketýři hraje Pepa Vojtek Athose. Teď ale ho čeká další role. V chystaném volném pokračování z „dílny“ stejné autorské trojice s názvem Muž se železnou maskou, které bude mít premiéru 1. listopadu, ztvární roli d’Artagnana. „No co? U mě žádný problém. Je to trošku míchání duší, ale parádní. Jde o volně navazující příběh, takže to snad nikoho neurazí, když z Athose volně přejdu do role dříve narozeného d´Artagnana. Trošku si zopakuji šermování, což mám v malíku, protože je to spíš takový tanec, než klasický šerm, a ten mi nedělá problémy, stejně jako fyzička. Obě ta představení jsou sice pohybově náročnější, mě je ovšem zřejmě shůry dáno, že nejsem s ní na štíru. A zahrát si d‘Artagnana je přeci paráda, kdo by nechtěl,“ uvedl Pepa Vojtek na tiskové konferenci v Jazz Docku, kde bylo představeno atraktivní obsazení chystaného muzikálu.

Hlavní dvojroli krále Ludvíka XIV. a jeho bratra Filipa, tedy muže se železnou maskou, ztvární v alternaci Jan Kopečný, David Gránský a Vojtěch Drahokoupil. A všichni se už třesou na zahájení zkoušek, které vypuknou prvního června. „Já jsem duše romantická a takovéhle příběhy, mě hodně berou. Bude to určitě skvělá příležitost, navíc v atraktivních dobových kostýmech, se skvělou Michalovou muzikou a Fanánkovými texty, takže jsem rád, že hlavní mužskou dvojroli si budu moci zahrát. Viděl jsem film, z něhož částečně muzikál vychází a opravdu se hodně těším. Galantní dobrodružství jsou mojí doménou,“ nechal se slyšet Honza Kopečný a ve stejném duchu mu přizvukoval i David Gránský. „I mě berou historické příběhy. V Divadle Broadway, kde se bude Muž se železnou maskou hrát se představím vůbec poprvé a věřím, že spokojenost bude na jevišti i v hledišti,“ uvedl Gránský.

Autor hudby, Michal David prozradil, že pro hlavní aktéry představení skládal muziku na tělo. „Znám všechny alternanty hlavních postav a snažil jsem se, aby jim sedla. Věřím, protože kluky dobře znám a vím, co v nich je, že se s touhle náročnou rolí popasují. A ti tři, nebo vlastně čtyři mušketýři, i když trošku zestárli, jsou sami o sobě zárukou kvality, “ řekl David. Kromě zmíněných se tedy na jevišti Divadla Broadway představí celá řada známých pěvecko-hereckých osobností. Tak třeba Athose budou alternovat Petr Kolář a Bohouš Josef, Aramise si střihnou Daniel Hůlka nebo Oldřich Kříž, Porthose Václav Vydra a Václav Svoboda, Louisu Alžběta Bartošová či Míša Gemrotová, královnu Annu Rakouskou mají „na povel“ Helena Vondráčková, Radka Fišarová a Iva Marešová, šaška ztvární Michal Kavalčík a Josef Laufer atd. atd.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

12. 5. 2017 09:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.