Muzikant Petr Bende pokřtil skupině Kamelot nové album. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Petr Bende pokřtil Babí léto kapely Kamelot, s frontmanem Horkým nazpíval duet

Brněnská folková skupina Kamelot v čele se skladatelem a zpěvákem Romanem Horkým (51) si na nové album s názvem Babí léto přizvala nečekané hosty. Horký si zazpíval duet s popovými interprety Daliborem Jandou a Ilonou Csákovou.

Vedle nich na desce hostuje stylově bližší Petr Bende (38), s nímž Horký natočil písničku Kavčice. A právě Bende, pro kterého je Kamelot srdeční záležitostí, nechyběl ani u křtu nového cédéčka.

„Pro mě je to kapela, na které jsem vyrůstal. Dokonce jsme ze stejného kraje. Nosil jsem jim na festivaly svoje demáče, když mi bylo třináct. Naše první spolupráce vznikla v roce 1999, kdy jsem byl pozvaný jako předskokan na šňůru,“ vzpomínal Petr.

Zpěvák pojede s Horkým a skupinou Kamelot i podzimní šňůru koncertů po Česku a zavítají i na Slovensko. „Pojedu s nimi v listopadu nějaké koncerty, něco jsme odjeli už minulý rok, když měl Roman Horký padesát,“ uvedl Bende.

Jedinečný dvojkoncert, na němž vystoupí Petr Bende se svojí kapelou a Roman Horký se skupinou Kamelot, se ovšem uskuteční už tento pátek 25. září v Náměšti nad Oslavou.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 9. 2015 09:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.