(Zdroj: Herminapress.cz ) 2x FOTO

Petr Bende vydává Restart!

Písně pro své nové studiové album připravoval Petr Bende průběžně několik let. Skládal je na cestách s kytarou nebo doma u piana. Vlastně se tak vrátil ke kořenům, kdy ještě tímto způsobem písničky běžně vznikaly. Obnažené na dřeň melodie, která obstojí ve střídmé interpretaci jednoho nástroje a hlasu.

„Mnoho mých skladeb se rodí v noci, kdy se ztiší den a konečně si mohu zapisovat rytmy, které se ve mně ukládají. Natočím několik verzí a jdu spát. Jestliže mě píseň osloví ještě ráno, tak ji nechávám dál žít. Pokud ten pocit nemám, dávám ji hned pryč a dívám se dopředu,“ přibližuje Petr Bende proces své tvorby.

Když Petr Bende hledal pro své nové album ten správný název, stále se mu vracelo slovo „restart“. Má totiž v sobě přesně tu emoci, s níž nahrával jednotlivé skladby, ale také vyjadřuje pocit, se kterým se rád každé ráno probouzí a žije.

„Restartem v názvu alba se rozumí nová síla pro něco vznikajícího, změna v mém přístupu ke skládání, současný sound,  ale také nový producent a nové hudební vydavatelství, se kterými jsem započal spolupráci. Je to vykročení novým směrem, impulz, na nějž jsem čekal, a naděje, kterou každý potřebuje k životu,“ přemítá nad Restartem Petr Bende. 

Supraphon vydá album Petra Bende Restart v pátek 4. listopadu 2016 na CD a v digitální podobě ho nabídne například iTunes, Spotify, či Supraphonline. Křest se uskuteční v předstihu dvou dnů – již ve středu 2. listopadu od 16 hodin v rámci In-Store koncertu v prodejně SUPRAPHON musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

20. 10. 2016 16:45 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.