(Zdroj: Archiv filmu Karel Svoboda: Šťastná léta ) 19x FOTO

Petr Klein Svoboda představil film o svém otci Karlu Svobodovi. Vzpomínal Gott, Vondráčková, Šíp, David a další přátelé legendárního skladatele

Petr Klein Svoboda, syn legendárního hudebního skladatele Karla Svobody, uvádí do kin vzpomínkový film, dodatečně věnovaný nedožitým osmdesátinám svého otce. Dal mu název Karel Svoboda: Šťastná léta. Útržky z domácího filmového a fotografického archivu střídají vzpomínky zpěváků Michala Davida, Heleny Vondráčkové, Matěje Rupperta, Petra Jandy, textaře Michaela Prostějovského, Karla Šípa, novinářky Magdaleny Dietlové a dalších.

Své vzpomínky na Karla Svobodu stačil ještě s Petrem Kleinem Svobodou natočit také Karel Gott. Ten zavzpomínal též na Hanku, manželku Svobody a maminku Petra, která byla hybatelem rodiny a jejím dobrým duchem a Karel Svoboda ji bezmezně miloval. „Když psal, díval se na Hanku tak láskyplně, že psal vlastně pro ni,“ uvedl ve filmu svůj postřeh Karel Gott. 

Stovky hodin strávených probíráním soukromých archivů a zpovídáním blízkých přátel, kolegů a spolupracovníků Karla Svobody se nyní, po více jak roce usilovné práce, vtělilo do celovečerního dokumentu, který chce osobnost skladatele představit i jinak, než je dosud známo. „Chci, aby se ve filmu objevilo vše podstatné, co ovlivňovalo život mého táty, a hudba v něm hrála jednu z nejhlavnějších rolí. Snažil jsem se na plátno převést to, jak jsem mého tátu znal, aby i jeho fanoušci mohli jeho osobnost poznat snad o trochu blíž,“ říká k očekávanému portrétu Petr Klein Svoboda.

Film Karel Svoboda: Šťastná léta vstoupí do českých kin 16. ledna 2020 pod hlavičkou distributora Bohemia Motion Pictures. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz  

 

 

 

13. 1. 2020 09:00 Autor: MH
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.