(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Petr Kolář: Romea mi nedali, ale i páter Lorenzo je parádní role

Do hlavního města míří jeden z nejslavnějších muzikálů Romeo a Julie, jehož autorem je Gérard Presgurvic. Světovou premiéru si odbyl v Paříži v roce 2001 a od té doby se hrál třeba ve Švýcarsku, Kanadě, Anglii, Japonsku, Číně a také na bratislavské Nové scéně.

„Romea jsem si chtěl zahrát před dvaceti lety, tehdy v činohře. Nevyšlo to, teď mi ho nedali ani v muzikálu. Kvůli věku, takže se snad dočkám v příštím životě,“ s úsměvem se svěřil Petr Kolář na úvodní tiskové konferenci k připravovanému dílu, které bude mít premiéru 25. a 26. září v divadle Forum Karlín.

„Tenhle muzikál jsem viděl v Bratislavě a musím přiznat, že se mi moc líbil a určitě bude výborný i v Praze. Dostal jsem od režiséra Libora Vaculíka nabídku na roli pátera Lorenza a dlouho jsem neváhal. Jednak jsem s ním už spolupracoval a patří mezi špičku ve svém oboru a pak i proto, jak jsem řekl, že Romeo a Julie je velice dobré představení s klasickým příběhem a skvělou muzikou. Můj Lorenzo, kterého budu alternovat s Kamilem Střihavkou a Davidem Uličníkem má v muzikálu hodně prostoru, takže se opravdu těším,“ dodal Petr Kolář.

V hlavních rolích se představí, jak jinak, mladí a méně známí zpěváci Štěpán Klouček, Marek Kolář, Petr Ryšavý či Andrea Gábrišová nebo Vladimíra Skalová. „Na konkurzech se o Romea a Julii ucházelo mnoho adeptů, z nichž většině jsem řekl Ne. Zpěváci a zpěvačky, kteří se dostali až do pomyslného finále jsou opravdu ti nejlepší a myslím si, že mohu zodpovědně říci, že diváky nezklamou. Nikdy bych nedovolil, aby se na scénu dostali lidé, kteří na to nemají,“ vysvětlil známý a obávaný porotce ze SuperStar Eduard Klezla, který má na starosti hudební nastudování muzikálu.

Kromě zmíněných se v muzikálu objeví např. Tomáš Trapl, Jitka Čvančarová, Leona Machálková, Bára Basiková, Helena Vondráčková a řada dalších známých i zatím méně známých umělců.

 

 

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

6. 5. 2015 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.