Herec Petr Štěpánek ztvárnil hlavní roli ve hře Hodina před svatbou. (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Petr Štěpánek promluvil o tom, jak finance a byznys mohou rozvrátit rodinné vztahy

V kavárně Divadla ABC proběhla tisková konference k chystaným listopadovým premiérám Městských divadel pražských. Tou první bude 7. listopadu hra Na miskách vah britského dramatika Ronalda Harwooda v Divadle ABC.

Harwoodova hra je inspirována skutečným příběhem dirigenta Berlínské filharmonie Wilhelma Furtwänglera, který byl po válce označen za Hitlerova oblíbence a musel čelit podezření o kolaboraci. Jeho protějškem je americký vyšetřovatel, jenž o hudbě nemá ani ponětí, jako voják ale viděl při osvobozování koncentračních táborů hrůzy nacismu na vlastní oči. V hlavních rolích se představí Jan Vlasák a Vasil Fridrich, režisérem je Petr Svojtka.

Premiéra hry Hodina před svatbou, jejímž autorem je katalánský dramatik Pere Riera, se uskuteční 14. listopadu v Divadle Rokoko. Inscenaci nastudoval režisér Ondřej Zajíc.

„Když jdete do nějakého projektu, tak vás musí oslovit. Jinak to nemá smysl. Mě hra Hodina před svatbou oslovila velice silně hned při prvním čtení. Je to obrovsky nadčasový příběh, který by se mohl odehrát kdekoli a kdykoli. Je to drama o tom, jak finanční a obchodní zájmy mohou rozvrátit rodinné vztahy,“ přiblížil děj Petr Štěpánek (67), představitel hlavní postavy, jíž je bohatý podnikatel, který vdává svoji dceru.

„V té hře je tolik věcí, o kterých se v rodinách mlčí, že když se otevřou ty pomyslné dveře a někdo do nich vstoupí, tak je tu velký problém a konflikt. Hodina před svatbou může lidem nebo rodinám, které na to mají, otevřít oči. Ale dost už, divák si svůj soud udělá sám,“ dodal Štěpánek, s nímž v inscenaci hrají mj. Michaela Badinková, Jiří Hána, Dana Batulková a další.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

4. 11. 2015 08:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.