(Zdroj: Herminapress.cz ) 18x FOTO

Petr Vacek – herec, moderátor….a že by také lékař?

 O tom, že je Petr Vacek všeobecně nadaný se ví. Zvládá nejen svou hereckou profesi a moderování, je i skvělým kuchařem a nově se pravděpodobně bude zabývat i medicínou. To ostatně potvrdil včera ve stanu TESCO před nákupním centrem Eden, kde se aktivně zapojil do akce organizace Mamma HELP s názvem Měsíc v růžové, tedy do programu prevence rakoviny prsu. A na vlastní prsty si hned vyzkoušel, jak provést samovyšetření na třech umělých vzorcích. A šlo mu to.

„Lékař nejsem a ani nemíním do medicíny fušovat. Mě vždycky bavilo dělat věci kolem zdraví a pomáhat, proto s velikou chutí dělám v televizi pořad Tajemství těla. Víte, oba moji rodiče byli doktoři a tím pádem jsem tím byl velmi zasažen a celý život mě provází zájem o biologii, přírodu a o vše, co má spojitost se zdravím,“ vysvětlil Petr a opět se dal do zkoumání prsních vzorků. Jak řekl, je vše, co se života týče významnou složkou jeho zájmu. Samozřejmě tedy i samovyšetření prsou. „To je hodně důležitá věc, protože včasné odhalení rakoviny dává velkou šanci na uzdravení. Ovšem pozor. I my chlapi bychom si měli dělat podobná vyšetření vlastními silami. Ne možná u prsou, ale stejným způsobem si prohrábnout varlata. Jejich rakovina je také dost častá a dá se odhalit tím, že si je člověk pravidelně kontroluje, jestli tam nedochází k nějakým změnám,“ dodal Petr Vacek a od prsou se přesunul k polévce, kterou vyrobili kuchaři specialisté na zdravou výživu, zkušeně ji zamíchal a otestoval.

Na akci dorazily i dvě známé dámy, Leona Machálková a Eva Burešová. I ony si vyzkoušely na prsních vzorcích vyšetření a prozradily, že tahle činnost jim není cizí. „Ano, samozřejmě neponecháváme nic náhodě. Samovyšetření si děláme, stejně jako pravidelně navštěvujeme lékaře. Tady jsme se jen trochu víc zdokonalily, jak ho dělat lépe a efektivněji,“ jednohlasně dodaly obě zpěvačky a pak i otestovaly Mamma Beer, první pivo pro ženy s rakovinou prsu, které je nealkoholické, má sladkou chuť, vyvinutou speciálně pro potlačení negativních účinků chemoterapie. A z jejich výrazu bylo vidět, že jim chutná.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

7. 10. 2019 12:00 Autor: VSy
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.