(Zdroj: Herminapress.cz ) 22x FOTO

Pěvecké legendy rozpumpovaly divadlo ABC songy ze 60. let. Přidala se Csaková, Chodúr a Smigmator

Minulou neděli ožilo Divadlo ABC songy takzvaných zlatých let šedesátých v podání Evy Pilarové, Ilony Csákové, Pavlíny Filipovské, Karla Štědrého či Jana Smigmatora. Hudebním představením nazvaným Zlatá léta šedesátá zde oslavil nejmladší zpívající bigbandový kapelník Petr Sovič pět let existence svého orchestru Golden Big Band Prague.

Koncert nabídl program složený z českých a slovenských písní šedesátých let minulého století, jako Je nebezpečné dotýkat se hvězd, Nechte zvony znít, Co je to láska, Vy byste pořád seděla nebo Oliver Twist a bude zároveň i vzpomínkou na slavné české textaře Zdeňka Borovce, Jiřího Štaidla, Jiřího Suchého nebo Zdeňka Rytíře.

Součástí koncertu byl i křest prvního singlu zpěváka Petra Soviče a jeho Golden Big Band Prague s názvem Gramofon, který pokřtila zpěvačka Eva Pilarová.

Speciálními hosty koncertu byli i další sólisté, kteří s Golden Big Bandem pravidelně vystupují, mezi jinými Martin Chodúr, Zuzana Vlčeková či Prime Time Voice. 

Sám kapelník Petr Sovič k vybranému repertoáru říká: „Písničky z šedesátých let jsou nádherné skladby, ve kterých kromě nápaditých melodií zní hlavně české texty. Právě na ně klademe velký důraz, protože čeština ve spojení se swingovou muzikou je jedinečná a nenahraditelná kombinace." 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

9. 11. 2016 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.