Marián Vojtko si zahraje roli Joffreye de Peyraca v muzikálu Angelika. (Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Peyrac“ Vojtko: Díky sněhové břečce nemusím kulhání trénovat!

Premiéra se blíží a v Divadle Broadway se finišuje se zkouškami. Už 18. února se na zdejší prkna vrátí po delší pauze muzikál Angelika, takže režisér Libor Vaculík i protagonisté díla musí pořádně máknout.

„Já už jsem Joffreye de Peyrac hrál, takže mám malou výhodu a jen jsem oprášil text. I když tohle nové nastudování bude přeci jen jiné, než to, které v minulosti režíroval Jozef Bednárik. Mně se třeba osobně velice zamlouvá, že se trochu omladil tým Angelik. Monika Absolonová pečuje o rodinu, není tu ani Leona Machálková, takže nově naskočily Míša Gemrotová a Bětka Bartošová. K mé tradiční oblíbenkyni Kamile Nývltové přibyly zmíněné pohledné pěnice, takže u mne spokojenost,“ vysvětlil na včerejší „projížděčce“ Peyrac, neboli Marian Vojtko.

Jak známo, jeho role mu velí, aby celé představení „prokulhal“. Jak prozradil, alespoň teď s tím nemá velký problém.

„Díky sněhové břečce před domem to nemusím nijak trénovat. Drobný skluz stačil, abych si lehce podvrknul kotník, a jsem Peyrac, ať chci nebo ne,“ s úsměvem dodal Vojtko.

Na jevišti se činil, seč mu síly stačily, ale zodpovědně si počínali i všichni jeho kolegové. A nebylo divu, režisér Libor Vaculík se s nikým moc nemazlí, takže všichni jeli, i když ještě bez kostýmů, na doraz. 

V novém nastudování se objeví, kromě dvojice zmíněných Angelik a dalších ostřílených borců z předchozí verze, i další nové tváře například Pepa Vágner a Honza Kopečný v roli Nicolase nebo Yvetta Blanarovičová a Olga Lounová coby Contoire. Malou roli si střihne třeba i Natálka Grossová.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

11. 1. 2016 08:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.