You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Připomeňte si song Phila Collinse Going Back. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

Phil Collins se vrací na hudební scénu, plánuje nové album i koncertní turné

Anglický zpěvák Phil Collins (64) oznámil, že ukončuje život mimo hudební scénu a vrací se po letech s novým albem i koncertní šňůrou.

Svůj odchod do důchodu oznámil Collins v roce 2011 s tím, že na vině byly zejména zdravotní důvody a také snaha věnovat se více rodině. V novém rozhovoru pro magazín Rolling Stone bývalý bubeník a zpěvák skupiny Genesis řekl, že je zase naplno zpět. Novou kolekci písní začne nahrávat už za měsíc v americkém Miami.

"Již nejsem na odpočinku. Kůň opustil stáj a nemohu se dočkat další jízdy," sdělil Collins, který je podle časopisu stále zesláblý po nedávné velké operaci zad.

Hlavním důvodem, proč se Phil Collins rozhodl vrátit k aktivnímu muzicírování, jsou jeho děti, jimž je teď 10 a 14 let, aby prý viděly, "co táta dělá".

Collins vydal naposledy novou skladbu v roce 2002. K Genesis se připojil v roce 1970 jako bubeník a později nahradil Petera Gabriela jako hlavní vokalista. V 80. letech získal sólový úspěch s řadou hitů jako In the Air Tonight, Against All Odds a Two Hearts, zatímco dál pokračoval jako frontman kapely Genesis.

Světoznámý zpěvák a hudebník získal sedm cen Grammy a v roce 1999 Oscara za píseň You'll Be in My Heart pro animovaný film Tarzan. V červnu 2007 Phil Collins koncertoval s Genesis i v Praze.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

30. 10. 2015 18:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.