Sympaťák Martin Šonka je několikanásobným mistrem ČR v akrobatickém létání. (Zdroj: Facebook ) 7x FOTO

Pilot Martin Šonka: Tenhle frajer patří ke světové špičce v akrobacii v oblacích

Akrobatický pilot Martin Šonka (37) nenechá nikoho na pochybách, že se ve vzduchu cítí jako ryba ve vodě.

V šílené rychlosti podlétává mosty, kličkuje mezi pylony nebo letadlo žene do takových vývrtek, že se divákům na zemi tají dech. V Čechách je nejlepší a nyní se prosazuje i ve světových soutěžích.

„Ve vzduchu se cítím opravdu šťastnej. Být suchozemec, který může vzhlížet k oblakům a vědět, že může sednout do letadla a kdykoliv letět, je pěkné. Lepší než koukat do nebe, snít o tom a nikdy si to nesplnit,“ svěřil se několikanásobný mistr České republiky v letecké akrobacii Martin Šonka pro Týden.cz.

Martin od roku 2010 létá v soutěži Red Bull Air Race, která je pro svou rychlost přezdívaná "Vzdušná formule 1". Letošní sérii divácky atraktivních závodů má blonďatý sympaťák rozjetou famózně. V Rovinji si vylétal druhé místo a v Budapešti byl třetí. Martin tak patří mezi elitu dvanácti největších es světové akrobacie. 

Přítelkyně a jejich dvě děti Šonku na závodech doprovázejí. „Chci být s nimi co nejvíce, jezdíme spolu i po závodech. Někdy je na přítelkyni, aby držela děti dál ode mě, když se potřebuji soustředit,“ vysvětloval pilot, jak u potomků pomalu budí zájem o letadla.

Třeba budou jednou stejně dobří jako jejich táta.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

18. 8. 2015 13:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.